75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 ТЕЛ.:(05530)-3-11-40 E-mail:kalanchak.biblioteka@gmail.com
Бережіть себе та своє здоров'я. Мийте руки, тримайтесь на безпечній відстані від інших і перевіряйте ресурси з рекомендаціями на час пандемії COVID - 19.

ЦЕНТРАЛЬНА БІБЛІОТЕКА

Ніжність і добро так й ллється з її щедрого серця …Подарунки – переможцям від "Живої бібліотеки"!


Каланчацька центральна районна бібліотека - одна з провідних освітніх, інформаційних і культурно-просвітницьких установ не тільки району, області, а й країни.
       Наша бібліотека – це не тільки просторі читальна зала та абонемент, відділ вільного доступу до всесвітньої мережі інтернет, книжковий фонд біля 200 тисяч примірників, періодичні видання, картотеки та каталоги, бібліографічні матеріали, гарно оформлені книжкові виставки та перегляди періодичних видань, музейна експозиція розвитку бібліотечної справи в районі, літературний театр «Бібліо – Арт», клуби та читацькі об’єднання за інтересами на всі смаки, бібліотечні блоги в інтернеті, які поєднують бібліотеку з усім світом, транслятор нових ідей, нових починань …, а й привітні, доброзичливі, небайдужі, завжди усміхнені обличчя працівників книгозбірні, які завжди радо зустрічають кожного читача, кожного відвідувача книгозбірні.  
       Участь в Всеукраїнських та Міжнародних  акціях, проектах  та конкурсах принесла їй світове  визнання. Для жителів району та області це і депозитарій краєзнавчих матеріалів, методичний та координаційний центр для всіх бібліотек, центр одержання інформації, цікавого спілкування та змістовного дозвілля жителів громади та гостей краю. 
     Історія бібліотеки надзвичайно цікава та насичена різноманітними фактами та подіями, здобутками та великими перемогами.
      Бібліотека завжди на вістрі часу, постійно вивчає та впроваджує інновації,  крокує в ногу з часом.2021 рік


        СПІВПРАЦЯ З МІЖНАРОДНИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИНаша співпраця з Відділом  преси, освіти та культури Посольства США в Україні  бере початок ще з  2004 року, коли  Каланчацька центральна районна бібліотека  взяла участь в конкурсі проектів «Інтернет для публічних бібліотек ( LEAP) – IV», одержала перемогу  перша та єдина  серед  районів Херсонщини, одна з 16 книгозбірень переможців  з 96 бібліотек - претендентів  з усієї України, отримала Грант в 15 тисяч доларів  США, впровадила проект, відкрила інтернет – центр загальнодоступний безкоштовний для жителів всього району.  
           Далі  - багаторічна плідна співпраця, консультації,  навчання на Всеукраїнських семінарах на базі бібліотек  - колег по LEAPу  в  Києві,  Тернопільській, Івано-Франківській, Закарпатській, Херсонській областях та АР Крим по вдосконаленню роботи інтернет – центру, наданню широкого спектру інноваційних послуг.
        Дуже почесним було  проведення Всеукраїнського семінару в нашій Каланчацькій  бібліотеці для  переможців конкурсу LEAP –VI   в  2007 році …   
        Саме  перемога в проекті LEAP дала старт новим успіхам,  грантам,   зробила нашу книгозбірню сучасною, креативною, яка крокує в ногу з часом,    відкрила широку дорогу  до нових перемог, нових звершень …                        
        Ми щиро дякуємо організаторам проекту LEAP, надіємось на подальшу співпрацю.
      До Вашої уваги  матеріали,  документи,   фото,  дописи  нашої плідної багаторічної співпраці.

  2010 рік увійшов в історію Каланчацької централізованої бібліотечної системи черговою перемогою  в Всеукраїнському конкурсі  «Надання вільного доступу до всесвітньої мережі інтернет»  в рамках програми «Бібліоміст» Ради Міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) – першої серед бібліотек Херсонщини – і почалась наша плідна співпраця. У  відповідності  до  проекту  його  впровадження  центри вільного доступу до інтернету відкрито    на  базі  центральної районної бібліотеки,  районної бібліотеки  для  дітей,  Мирненської  селищної  та   Новопавлівської  сільської   бібліотек – філій та Новокиївської  сільської філії,  однієї з трьох книгозбірень України, яка  перемогла в конкурсі «Експериментальні системи» - це одержання 19 нових комп’ютерів з принтерами, сканерами та відеокамерами, навчання працівників цих бібліотек в обласному Тренінговому центрі, п’ять  комплектів учбових книжок -  сучасних, цікавих, дуже гарно оформлених книжок – щедрий подарунок від програми „Бібліоміст”.
        Реалізація  проекту  надала  можливість  перетворити  п’ять бібліотек  району   в  дійсно  центри  одержання  інформації,  центри  культури та спілкування,  психологічної  підтримки  та  цікавого  змістовного  дозвілля, долучити жителів місцевих громад  до  світових  інформаційних  потоків.    А ще:       
    -  Пишається бібліотека перемогою в Всеукраїнському конкурсі відеороликів «Бібліотека + Читач = Любов !»  До Дня Святого Валентина в  2011 році. 
                -  Гордістю бібліотеки є перемога в Всеукраїнському конкурсі проектів розвитку місцевих громад ініціативи «Лідер бібліотечної справи» - II по проекту «Бібліотека звітує перед громадою»  - одна з 19 бібліотек всіх рівнів України в 2011 році.  Звітувала  бібліотека про впровадження проекту в форматі «Печа-куча».

                                                 

  КОНКУРСИ.ФЕСТИВАЛІ.АКЦІЇ

  Наша бібліотека завжди в постійному пошуку,  бере активну  участь в районних, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних   акціях, конкурсах, фестивалях,  проектах і часто перемагає. Ми  взяли участь і пишаємось перемогами в акціях:


     ГОСТІ.  ЗУСТРІЧІ.

  Ми  завжди раді гостям, чи то колеги – бібліотекарі до нас завітають,   чи делегації з інших районів Херсонщини чи міст України, чи навіть країн близького та далекого  зарубіжжя,  з метою встановлення  контактів і обміну досвідом роботи,   чи  просто,  пересічні жителі громади зайшли поспілкуватись,  порадитись чи потребують  якусь  допомогу.  Намагаємось завжди тепло зустріти, розрадити, допомогти, поділитись  досвідом, розважити …
       Ми пишаємось, що почесними гостями у нас неодноразово  були  представники Посольства США в Україні, друзі по LEAP-у, друзі по «Бібліомостику», делегація з республіки Польща, колеги з багатьох областей України та районів Херсонщини …
       Цікаві зустрічі завжди збагачують,  налаштовують на теплі стосунки, надихають на подальшу співпрацю.
       Завітайте до нас в бібліотеку – і Ви самі переконаєтесь в цьому ! 
                                                  НАШІ  ВЕТЕРАНИ.

  Плине   невблаганний час.  Відходять у небуття живі свідки  розвитку бібліотечної  справи  минулого  століття.  А  нам  залишаються     лише    документи,  фотографії   в архівах  та  в  самій  бібліотеці. 
        Бібліотекарі – люди скромної професії  в  великою  душею,  високим  почуттям  відповідальності,  любов’ю  до  справи.   
        Наша розповідь про людей,  які стояли у витоків,   відновлювали бібліотеку з  руїн   в  післявоєнні часи,   в  період перебудови  та в  роки Незалежності,   людей,  які  все  своє  життя віддали бібліотечній справі,  для  яких  бібліотека  стала  другою  домівкою,  всі  сили,  знання,  досвід,  кращі  роки  життя  віддали  улюбленій  роботі,  не  уявляли себе  без  бібліотеки,  без  книги,  без  читачів...       
                                                        ВІТАННЯ.

  Шановні друзі !  
  Бібліотека завжди рада вітати своїх колег, читачів, відвідувачів, друзів з  святами, цікавими подіями, здобутками та перемогами  і, по можливості,  розміщує вітання на своїх бібліотечних блогах. 
  До Вашої уваги  наші вітання, можливо вони Вам стануть в нагоді,  піднімуть настрій, нададуть впевненості,  або Ви, просто,  усміхнетесь і  порадієте.                                                                                                           Гарної Вам вдачі  і  виконання всіх Ваших  мрій ! 


  БІБЛІОТЕКИ  В  ЗМІ


  Бібліотеки системи не мислять свого існування без співпраці з засобами масової інформації, без висвітлення  своєї діяльності на їх сторінках, розповідей про кращих працівників, бібліотечні інновації, досягнення, успіхи, нагороди, кращих читачів та відвідувачів книгозбірень, цікаві заходи та події …Книгозбірні району співпрацюють  з обласними газетами «Новий день» та «Наддніпрянська правда», на сторінках яких часто з’являються статті, нариси, повідомлення, замальовки  про наші бібліотеки.  Дописи нашої бібліотеки  є також в дитячих журналах «Одноклассник», «Юний натураліст», «Пізнайко» та галузевому часописі  «Бібліотечна планета». 

            А районну газету „Слава праці” з бібліотеками  системи  поєднує давня й щира дружба, плідне співробітництво протягом багатьох десятиріч, ми часто висвітлюємо не лише інновації книгозбірень району, а й буденні справи, часто самі готуємо матеріали для газети. А редакція   вже багато  років поспіль дарує всім нашим книгозбірням свій часопис, за що ми їй  щиро дякуємо.          Про плідну співпрацю бібліотек з ЗМІ  свідчить випуск бібліографічного покажчику розвитку бібліотечної справи в районі, який   охоплює період  історії Каланчацької бібліотеки з 1967 по 2012 рік включно та налічує  705 публікацій  на сторінках періодичних видань. 

  Немає коментарів:

  Дописати коментар

  Контактна форма

  Назва

  Електронна пошта *

  Повідомлення *