75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 ТЕЛ.:(05530)-3-11-40 E-mail:kalanchak.biblioteka@gmail.com
ЗАПРОШУЄМО ДО НАС В БІБЛІОТЕКУ !

6 листопада 2014 р.

Дивограй українського слова...


                                                                                               Шановні друзі !
   Вітаємо всіх зі святом української писемності та мови !
   Закликаємо - любіть, поважайте, цінуйте та вдосконалюйте нашу рідну мову, адже мова, як і рідна Ненька - Україна, - одна - єдина, вона завжди  у нашому серці, в нашій душі,  в наших думках, мріях, спогадах, планах,  і починається вона саме з кожного з нас
     День української писемності та мови  бере початок з 9 листопада  1997 року, свято було встановлене указом президента України.

      Ця дата пов’язана з днем, коли православна церква вшановує пам'ять святого преподобного Нестора - літописця, який займався книжковою справою, був ченцем Києво - Печерської Лаври у XXII столітті,  його  найвидатнішою працею є «Повість временних літ»,  саме з неї до нас дійшли важливі історичні події.  Ця повість вважається пам'яткою слов'янської культури, написана вона неперевершеною мовою, тому преподобного Нестора по праву вважають батьком словесності.   

      Дослідники вважають, що саме з нього і починається писемна українська мова.
    День української писемності та мови – це величне свято рідної мови. Як відомо, першим до нас приходить слово... З першою колисковою материнською піснею, тихою казочкою, доброю ласкою чи порадою
    Слово до слова – і складається мова!...
   
     …І пізнаємо ми навколішний світ за допомогою слова. За допомогою слова відкриваємо таємничість і складність  наук. Словесність – це  початок усіх наук, вона невичерпне джерело, з якого починається струмочок, який ллється, бурлить, ширшає, набирає сили і розливається могутньою повноводною  рікою в світі знань, науки, культури та мистецтва. 
    Наша українська мова – дуже сильна та самодостатня.
    Українська мова — державна  мова України. Вона також є рідною мовою українців, які проживають за межами нашої держави: у Росії, Білорусі, Казахстані, Польщі, Словаччині, Румунії, Канаді, США, Австралії та інших країнах світу.
     Яка вона мелодійна, ніжна, солов’їна — не вистачить слів, щоб описати нашу рідну українську мову.  Нею  розмовляють більше 40 мільйонів людей, і вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу.
   Пишаємось своєю мовою ! Це справжній дивограй чарівного слова ! Немає коментарів:

Дописати коментар

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *