75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 ТЕЛ.:(05530)-3-11-40 E-mail:kalanchak.biblioteka@gmail.com
ЗАПРОШУЄМО ДО НАС В БІБЛІОТЕКУ !

11 липня 2017 р.

Каланчацька ЦБС протягом півріччя…


  Каланчацька ЦБС звітує про виконання плану соціально-культурного розвитку  бібліотечної справи  за I півріччя  2017 року.
      Протягом першого півріччя 2017 року Каланчацька централізована бібліотечна система здійснювала  свою діяльність у відповідності до законодавства України, яке визначає напрямки її функціонування, зокрема Конституції України, законів України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про бібліотеки та бібліотечну справу в Україні», Статуту та інших нормативно-правових актів, як  загальнодоступна,  інформаційна  і  культурно-просвітницька   установа, основною метою якої є забезпечення повного, якісного і  оперативного бібліотечно-бібліографічного та довідково-інформаційного обслуговування населення Каланчацької громади та гостей краю на  основі  широкого  доступу  до  фондів бібліотечної системи та всесвітньої мережі інтернет.
     Бібліотечна діяльність книгозбірень  щоденно була насичена формуванням, систематизацією, опрацюванням та зберіганням інформаційних ресурсів на паперових та електронних носіях, забезпеченням  бібліотечно-бібліографічного та довідково-інформаційного   обслуговування, проведенням масових заходів з усіх актуальних тем сучасності, до державних свят, ювілеїв видатних діячів країни та світу, письменників та поетів. Провідне місце в роботі бібліотек займає краєзнавча робота, методична та видавнича діяльність, участь в обласних та Всеукраїнських конкурсах, акціях, фестивалях.
  
Готуючись до участі в  обласному фестивалі молодіжного читання і права «Відкрий свою книгу!» центральна бібліотека провела цикл заходів, а за підсумками підготувала відео-ролік «Book- репортаж з перлини таврійського краю».  А ще до фестивалю було підготовлено фото – сушку «В об’єктиві: Книга і Читач» з 10  фотографіями – цікавих моментів з відвідин бібліотеки юнаками та дівчатами .
    З метою вшанування захисників України – жителів громади та виховання у молодого покоління на їхньому прикладі справжніх патріотів Батьківщини, формування у молоді, підлітків, людей різних вікових категорій високої громадянської свідомості, честі і гідності проведено  комплекс  патріотичних заходів «Герої XXI століття», створена сторінка на блозі у всесвітній мережі інтернет, виготовлено відео-ролік.
    Центральна бібліотека взяла активну участь у Всеукраїнській акції «Ми – українці» та подала на конкурс творчу роботу – дослідження  маловідомих історичних постатей та подій  в номінації «Непізнана історія мого краю»  - есе «Історія моєї вулиці» авторства активної юної читачки нашої книгозбірні Вікторії Нігачової. 
   Протягом звітного періоду проводиться обласне  опитування «Сучасна бібліотека очима молоді» (анкетне та он-лайн опитування) та  Всеукраїнське соціологічне дослідження «Патріотичний настрій молоді»  (анкетне опитування).
    Центральна бібліотека активно готується  до участі в конкурсах Української Бібліотечної Асоціації, «Кращій електронний плакат – мотиватор читання»  та «Краща дослідницька робота «Історія бібліотек Херсонщини». Виготовлено електронний плакат  та написано нарис «Історія Каланчацької бібліотеки».

Бібліотеки системи взяли активну участь в обласній міжвідомчій Програмі літніх читань «Канікули з книгою».  Майже щоденно юні відвідували дитячу бібліотеку та філії, учні молодших класів Каланчацьких ЗОШ № 1, № 2 та № 3 відвідували й центральну книгозбірню.
  Бібліотека для дітей взяла участь у Міжрегіональному ярмарку бібліотечних інновацій «БібліоКре@тив – 2017» та у Всеукраїнському конкурсі «Кращій читач року-2017», нагороджена грамотами та бібліотечками літератури.
   
  

Свято - подорож в царство різноманітних книг охопило старшокласників Каланчацьких шкіл № 1 та № 2,  шкіл сіл Каланчацької об’єднаної  територіальної громади, молодь селища.  В бібліотеках з’явилося багато нових користувачів, активізувалося читання, бібліотекарі почули багато теплих слів, подяк, захоплень…
    Протягом півріччя відбулися зустрічі з Херсонськими та місцевими літераторами:  Валерієм Куликом, Юлією Шовкун, Анатолієм Суганяком, Галиною Нігачовою, юною поетесою Каріною Гюрджан.
   Працівники бібліотек обслуговують пріоритетні групи населення – людей з обмеженими можливостями та особливими потребами за місцем проживання чи тимчасового перебування.
  Налагоджена методична робота. Здійснюються виїзди в сільські філії з метою надання методичної та практичної допомоги. Проведено два семінари для працівників філій «Сільська бібліотека: орієнтація на громаду» та «Клуби за інтересами та любительські об’єднання в бібліотеці – сучасні центри спілкування».
   Підготовлено та видрукувано нове краєзнавче видання «Каланчак… Перлина таврійського краю…» Краєзнавчий нарис в спогадах та фактах проміжком більше 70 років авторства директора бібліотечної системи Надії Федкевич.
    Активізували  свою роботу клуби та об’єднання за  інтересами в центральній бібліотеці «Старшокласник», «Дивослово», «Спілкуймось!»,  в Новопавлівській «Альтаїр»,  в  Олександрівській «Атаманочки», в дитячій книгозбірні «Чомучки»,  Клуб цікавих зустрічей»,  «Юні фантазери» та інші. Засідання  проводяться щомісяця за заздалегідь складеними планами, їх робота висвітлюється в ЗМІ та у всесвітній мережі інтернет.
   Завдячуючи Голові та депутатам Каланчацької громади придбано дитячої літератури на 7 тисяч гривень, передплачено періодичні видання на II півріччя 2017 року.
   Бібліотека займається вивчення резерву та розширення спектру надання платних бібліотечних послуг користувачам бібліотек.
  Бібліотека активно співпрацює з видавництвами, редакціями газет та журналів, письменниками та волонтерами. Протягом півріччя бібліотеки громади поповнили свої фонди, перемігши у всеукраїнському конкурсі «Жива сучасна бібліотека», від  Благодійної організації "Благодійний фонд "Бібліотечна країна" у співпраці з Українською бібліотечною асоціацією, приз з 20 книжок від провідних українських видавництв, українського представництва ЄС,  а ще подарунки від видавництва «Старого Лева» (Львів), від літераторів Генріха Фогеля з Австралії – сина Наума Фогеля, письменників:  Марії Ярової, Володимира Матвієнка, члена Національної спілки письменників  України, члена Національної спілки журналістів України Марії  Баліцької з Тернопільщини,  керівника енергетичних програм Аналітичного Центру Регіонального співробітництва, волонтера Владислава Дейнеко, редакції дитячого журналу «Малятко», Каланчацького управління юстиції.
  
Протягом півріччя спостерігалася активна співпраця з Територіальним Центром надання обслуговування одиноких непрацездатних громадян, Центром безоплатної правової допомоги, з Каланчацьким підрозділом міжрайонного відділу кримінально – виконавчої інспекції, Каланчацькими ЗОШ № 1 та № 2 за договорами співпраці та іншими організаціями.
     Здійснено поточний ремонт приміщення центральної та капітальний ремонт дитячої бібліотеки. Новокиївська філія переїхала в нове відремонтоване приміщення.
    Центральна та дитяча бібліотеки, Новопавлівська та Новокиївська філії висвітлюють свою діяльності у всесвітній мережі інтернет.

    Протягом півріччя центральною бібліотекою створено 58 статей з фотографіями ( взагалі  вже 508 дописів), деякі з відео-роліками.  Станом на 01.07.2017 року Блог Каланчацької ЦБС вже  переглянуло 158 976 відвідувачів.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *