75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 ТЕЛ.:(05530)-3-11-40 E-mail:kalanchak.biblioteka@gmail.com
Бережіть себе та своє здоров'я. Мийте руки, тримайтесь на безпечній відстані від інших і перевіряйте ресурси з рекомендаціями на час пандемії COVID - 19.

СИМВОЛІКА ГРОМАДИ

 

Символіка  Каланчацької сільської ради


                  Герб


     Основною геральдичною фігурою герба селища Каланчак є зображення щита в обрамленні польових ірисів.

    Висота герба дорівнює його ширині.

Зображення герба пояснює історію селища Каланчак.

    Герб виконується в кольоровому та чорно-білому варіанті. При кольоровому зображенні поле щита жовте, що асоціюється з степом та жнивним полем, який закінчується голубою стрічкою шириною в 1/8 частини герба, що символізує річку Каланчак –

 Основу селища, на хвилях якої творилася його історія. Про це свідчать і три хвилясті лінії на жовтому тлі, розташовані трохи нижче від центра герба. На голубій стрічці білими літерами викарбовано слово «Каланчак».

    В центрі щита знаходиться скіфський тюльпан в оточенні чотирьох шестикутних зірок білого кольору, що уособлюють стародавні поселення та Чумацький шлях, який проходив через селище на Крим.

   Нижню частину щита закінчують перехрещені спис та рожон, древка яких червоні. Це символи козацької звитяги, працьовитості і волелюбності членів Каланчацької громади.

   У верхівці герба видно шестиступінчату стіну укріплення жовтого кольору.

 в географічному (чорно-білому) варіанті предмети різноманітної кольорової гами, крім жовтого, виконуються сірими фарбами, а інші – білими.

   Зображення селищного герба може розміщуватися на окремих спеціальних конструкціях як тимчасових, так і стаціонарних установках, щитах, екранах при  в’їзді в селище, в рекламних оголошеннях до святкування Дня селища, бланках грамот, подяк селищного голови. Розміщення герба селища на продукції різних видів підприємницької діяльності проводиться згідно законодавства України про рекламу.

      Прапор


         Прапор Каланчацької територіальної громади — офіційний символ, затверджений  Рішенням XIII сесії селищної ради  скликання.

     Полотнище прапора розділяє три різнокольорові вертикальні смуги однакового розміру. Жовта смуга символізує степ та жнивне поле, синя – річку Каланчак основу селища, на хвилях якої творилася його історія. Червона – символ козацької звитяги. Посередині прапора зображено герб селища.

   Прапор територіальної громади селища піднімається на будинку, де працює селищна рада поряд з Державним прапором України, а також під час проведення селищних заходів.

   Зображення селищного прапора може розміщуватися на бланках грамот, подяк селищного голови, рекламних оголошеннях до святкування Дня селища, тощо.


 Гімн

 Каланчацької селищної ради затверджений рішенням восьмої сесії Каланчацької селищної ради XXIV скликання 2003 року:

Селищним гімном територіальної громади Каланчака є гімн на музику Вадима Куршпиля із словами вірша Петра Герасимчука в такій редакції:

Безмежні простори Таврійського краю,

Колосяться хлібом налитим поля.

Це вільна держава – моя Україна,

Це рідна моя Каланчацька земля.

 

Приспів:   В ногу йдемо з українським народом

                  Слава його не померкне в віках.

                  Жовто-блакитне знамено свободи,

                  До нових вершин нам показує шлях.

 В нелегкій борні, щоб здобути свободу.

Народ України з прадавніх часів

Боровся за волю, за місце під сонцем,

Ми ж горді нащадки борців з Турбаїв.

 Приспів. 

 Ми діти твої, незалежна державо,

 Звеличимо працею рідний свій край.

 О, Боже, великий, могутній, єдиний

 На подвиги мирні нас благословляй.

 Приспів.

У пісні прославимо край свій Таврійський

Щоб знаним у світі став наш Каланчак,

Щоб славу батьків пронесли наші діти

Живи й процвітай, рідна земле, в віках.

Приспів.

 Встановити, що урочисті заходи селищного значення розпочинаються і закінчуються виконанням селищного гімну.

 

  Секретар ради 

  С.І.Харченко

        

Символіка села Новоолександрівка затверджена                                        Рішенням LXX сесії сільської ради VII скликання                                               від 23.10.2019 року № 415

 

Опис герба села Новоолександрівка Каланчацької ОТГ.


        Герб являє собою щит прямокутної форми із заокругленою нижньою частиною.

       Тло щита двоколірне. Він поділений на два поля-жовте та синє.   Це традиційні кольори українського  прапору.

      У жовтому полі зображено гілку дуба з трьома жолудями. Це символ нашого Веселівського саду. Вона символізує силу, мужність, твердість намірів, жолуді – зрілість і історичну давність, оскільки сад було засаджено ще за часів Софії Богданівни Фальц-Фейн. Отже, дубове листя з жолудями – це символ повної сили нашої громади, її зрілості.   

      Жовтий колір – символ світла ,сонця, тепла, колір нашої благодатної землі де колосяться безмежні поля пшениці. У блакитному полі розміщено золотий колос. Це символ родючості, багатства. Він також вказує на основне заняття людей – землеробство. Колос має сім зернин – це кількість вулиць у нашому.

     Синій колір – це чесність, великодушність, вірність, добро, слава. Це колір неба. В нижній частині щита зображено воду, що символізує  річку Каланчак, яка протікає нашим селом і має давню історію.

     Вперше її згадує Геродот в V столітті до нашої ери під назвою Гіпікіріс.

    Також землями нашого села проходять води Північно-Кримського каналу. Вода це символ чистоти, руху, життя.

     Над водою сходить сонце. Прямі промені означають, що сонце сяюче. Променів вісім. Вісім – це число гармонії, нескінченності. Надії на те, що село житиме й процвітатиме під ласкавими променями нашого південного сонця.

     На червоних стрічках: зверху – назва села, знизу – рік утворення. Червоний колір з відтінками жовтого – це колір сонця, тепла, колір півдня, бо саме на півдні України знаходиться наше село. А також червоний колір – це символ любові, мужності , славетного історичного минулого.

Встановити, що урочисті заходи селищного значення розпочинаються і закінчуються виконанням селищного гімну.


Символіка  с. Роздольне затверджена Рішенням IX сесії сільської ради                             VII скликання  від 19.08.2016 року № 67.

                                                                         Секретар ради  Т.П.Супрунюк.

 

Опис Герба села Роздольне Каланчацької ОТГ


         На основі, перетятої хвилясто на 3 срібні та 2 сині поля, виходить зелене вістря, в якому відкрита золота мушля з чорною перлиною на срібному внутрішньому полі.

       Обабіч на золотих полях – по червоній квітці тюльпана Шренка.

        Герб, згідно з правилами сучасного українського місцевого герботворення, вписано у декоративний картуш, увінчаний золотою сільською короною з колосків, що свідчить про статус поселення.




Опис Прапора села Роздольне Каланчацької ОТГ


          Квадратне полотнище. У центрі – рівностороннє трикутне зелене поле з хвилястою основою і вершиною посередині верхнього краю полотнища.

         На ньому відкрита жовта мушля з чорною перлиною на білому внутрішньому полі, обабіч на жовтих полях – по червоній квітці тюльпана Шренка.

        Знизу – три хвилясті смуги (2 білі і 1 синя).

          Мушля з перлиною символізує виникнення поселення як економії Дофіно, яку вважали «перлиною» володінь Фальц-Фейнів.

        Срібна хвиляста основа вказує на розташування селища над Чорним морем.

       Квітки тюльпана Шренка та зелене поле означають унікальність місцевої флори.

      Золоте поле уособлює багаті землі Степової України.

             Автор герба та прапора – Андрій Гречило, голова УГТ, доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського Національної академії наук України, член Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України.

       

Немає коментарів:

Дописати коментар

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *