75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 ТЕЛ.:(05530)-3-11-40 E-mail:kalanchak.biblioteka@gmail.com
Бережіть себе та своє здоров'я. Мийте руки, тримайтесь на безпечній відстані від інших і перевіряйте ресурси з рекомендаціями на час пандемії COVID - 19.

Родзинки та цікавинки Каланчацької бібліотеки

  
  Шановні друзі !   Дорогі колеги ! 

Перший спомин про Каланчацьку бібліотеку датується 1912 роком, це була хата – читальня з книжковим фондом до 500  примірників різногалузевої літератури.

До  Вашої уваги цікавинки про
       Каланчацьку центральну бібліотеку

                  2019 рік




В центральній бібліотеці створено новий клуб психологічної підтримки «В майбутнє з радістю». 
                                                                                                        
До Всеукраїнського дня бібліотек побачили світ нові видання:  Альманах «Каланчак літературний» 2 вип., бібліографічна подорож «Вулиці та провулки Каланчацької ОТГ». Збірники поезій місцевих літераторів Г.Нігачової «Серпневий зорепад», А.Суганяка  «І поросли ожиною стежки»,  Л.Радионової «Симфонія долі».    


 Перемога в обласній  національно-патрітичній акції «МИ – українці». Нагорода Почесна грамота та книжки на суму майже 4000 грн


     
На  обласному Форумі молодих бібліотекарів Херсонщини “Лідери змін”, який проводила          ХОНУБ ім.О.Гончара у співпраці з УБА директор ЦБС Федкевич Н.В. перемогла в номінаціях та отримала сертифікати «Майстерність керівника», «Унікальний фахівець» та «Харизматичний лідер»,  а бібліотекар Жук Тетяна Василівна - Сертифікат «Надія бібліотеки».

  
Перемога в  обласній акції на підтримку дитячого читання «Мрій! Читай! Досягай», яку проводила ХОДБ  ім. Дніпрової Чайки. Нагорода диплом переможця та бібліотечка дитячої літератури.        

 

Подяка колективу  Каланчацької  центральної бібліотеки за участь в проекті «Літературний тур Херсонщиною «Книгомандри» .

   


  Створено ФанКлуб «Кінопошук».


Завдяки співпраці з Благодійним фондом Євгена Рищука центральна бібліотека отримала для літературно-мистецької зали сучасний кондиціонер.

 



 Завдяки співпраці з відомими українськими редакціями  книжковий фонд поповнився на 839 книг на суму 97 732 гривні 85 копійок.


До святкування 10-річчя бібліотечного об’єднання людей поважного віку «Спілкуймось!» центральною бібліотекою видано нарис «В колі друзів».



  За організацію проведення Великої літературної естафети «Гончар крокує Херсонщиною», присвяченої 100-річчю з дня народження письменника – Подяка від Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара та  бібліотечка нової сучасної літератури. 


Перемога в обласній національно-патріотичній акції  «Ми – українці». Нагорода –  Грамота та комплект нової сучасної літератури.



Почесна грамота  та сертифікат на суму 1000 гривень за перемогу в конкурсі на кращу еколого-орієнтовну діяльність за напрямком «Ресурсозбереження».




На  обласному фестивалі молодіжного читання «Відкрий свою книгу!» центральна бібліотека нагороджена Дипломом переможця та бібліотечкою нової сучасної літератури.



До Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну Надії Василівні Федкевич,директору ЦБС присвоєне почесне звання "Заслужений працівник культури України».

Сьогодні  до послуг відвідувачів бібліотеки  книжковий  фонд різногалузевої літератури майже 120 тисяч  примірників, простора літературно-мистецька зала з кількістю 40 робочих  місць, абонемент для дорослих та юнацтва, сектори  краєзнавства, народознавства та  мистецтв, фонд книгосховища,  музейна експозиція розвитку бібліотечної справи в районі з 1912  року, літературний   театр «Бібліо-Арт», відділ вільного доступу до всесвітньої мережі інтернет,  клуби за інтересами на всі смаки та уподобання, методична служба,  доброзичлива, тепла атмосфера та привітні  обличчя бібліотекарів, які миттєво прийдуть вам на допомогу..

Перемога в обласному конкурсі дослідницьких робіт  "ІсторіябібліотекХерсонщини" до Всеукраїнського Дня бібліотек, автор дослідження директор бібліотечної системи  Надія Федкевич.Бібліотека    нагородженапочесною грамотою та сертифікатом на канцелярські товари. 


 До 105-річниці центральної бібліотеки та святкування Всеукраїнського Дня   бібліотек наша книгозбірня презентувала бібліографічний покажчик   "Історія Каланчацької бібліотеки на сторінках періодичних видань. 1967-2017 роки.Вип.3



Побачив світ історичний нарис про сьогодення нашого селища «Каланчак … Перлина таврійського краю…»
 Це історія селища й Каланчацького району в подіях та фактах. Нарис охоплює період  історії  з часовими рамками  більше 70  років - етапи  розвитку та становлення, цікаві цифри та факти, фотографії, прізвища їх організаторів,  керівників підприємств та організацій, кращих працівників та ветеранів праці, видатних людей краю, тих, хто  стояв у витоків та новаторів гарних справ сьогодення, талановитих односельців - літераторів та народних умільців району, наші неповторної краси краєвиди …



2017 рік - перемога у Всеукраїнському конкурсі «Бібліотека – як сучасний інформаційний центр»




2016 рік ознаменувався й перемогою в обласній патріотичній акції «Герої XXI століття». За підсумками створено відеоролик «Воїни світла» (про Героїв АТО Каланчацького району)



Досвід  Пункту Європейської Інформації нашої Каланчацької   центральної книгозбірні – вартий наслідування !  У Всеукраїнському  бюлетені «Все про Європу в бібліотеках» в рубриці «Досвід роботи  Пунктів Європейської інформації» розміщено допис про цікавинки  нашої діяльності.


На Х ювілейному обласному фестивалі «Бібліотечна палітра Херсонщини - 2016»  Каланчацька бібліотека зайняла 1 місце в конкурсі інноваційних ідей з інноваційним творчим проектом «Популяризація літератури засобами театралізації - Каланчацький ББК - театр «Living books.  

Перемога у VI обласному фестивалі молодіжного читання та права «Відкрий свою книгу!» з проектом «Поділись любов’ю до України!», який проводився в червні  2016 року в смт Чаплинка Херсонської області..


Побачив світ другий номер  бібліографічного покажчика «Історія    Каланчацької бібліотеки  на  сторінках  періодичних  видань.2013 – 2015»

 2016 рік розпочався виграшем Гранту УБА за підтримки Європейського Союзу «Слухай, читай,  дізнавайся в Пунктах Європейської Інформації в бібліотеках» за програмою «Еразмус +» Жан Моне. Каланчацька бібліотека – перша серед районів Херсонщини.

У 2015 році побачив світ чудовий кольоровий альбом наших самодіяльних умільців «Творці краси Каланчацького краю».
В перший номер альбому увійшли імена 23 умільців нашого району.


2014 рік…Створено альманах місцевих літераторів «Каланчак літературний», у який увійшли 27 імен. Серед них фундатори, ті, що стояли у витоків літературного слова І.Д.Дніпровський, Н.Д.Фогель, сучасні поети та прозаїки, молода талановита  поросль, легенди Каланчацького краю.


У 2013 році бібліотека започаткувала проект «Все для Вас» - це в літературно-мистецькій залі створено інформаційний та розважальний центр для жителів громади та гостей краю.



Створена Історія книгозбірень району – в фотографіях  1950 – 20 .. ». Фотоальбом є гарним доповненням до Літопису бібліотечної справи району 1912 – 2012 років.



2013 рік. Участь в обласній акції «Книга мандрує Херсонщиною» - бібліо-вояж поетичної збірочки доцента кафедри української літератури Херсонського державного університету,  кандидата філологічних наук, поета,
літературознавця  Василя Загороднюка  «Формула Сократа».


На запрошення  програми «Бібліоміст»  Ради Міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX)  делегація бібліотекарів Каланчацької ЦБС, єдина з районів  Херсонщини,  взяла участь в третьому Всеукраїнському ярмарку бібліотечних інновацій  «Сучасна бібліотека: рухаємось вперед», який проходив в НСК «Олімпійський», у Києві 24 – 25 вересня 2013 року. Створено перший постер «А у нас все для Вас!», який був представлений на Всеукраїнському ярмарку інновацій.


Візитною карткою бібліотеки є сектор краєзнавства та народознавства - депозитарій краєзнавчої літератури.  Знайомство з краєзнавчими ресурсами,  залучення до славетних сторінок історії та цікаво сьогодення  - засіб виховання користувачів. Краєзнавчі документи  формуються, зберігаються та пропагуються сучасними  інтернет - технологіями.

 При бібліотеці працює літературний  театр „Бібліо-Art”,  окреслює  тематичне  коло  постановок.  До уваги  беруться  визначні дати  і   віхи  українського  літературного  життя,  цікаві традиції  народу,  які  є першоосновою української ментальності.  На час репетицій  і  прем’єр  бібліотекарі  стають режисерами – постановниками, декораторами, реквізиторами, костюмерами, гримерами, лицедіями...   


Створено Літопис бібліотечної справи - фундаментальна праця розвитку бібліотечної справи,  в ньому  висвітлені документи, статті, факти, спогади, написані  працівниками бібліотек  протягом 1912 – 2012 років, читачами, жителями селища та  краю, кореспондентами  місцевих часописів, налічує 103  друкованих сторінок.


Створено бібліографічний покажчик «Історія  Каланчацької бібліотеки на сторінках місцевих періодичних видань» - перший  фундаментальний бібліографічний  посібник  охоплює період  історії Каланчацької бібліотеки з 1967 по 2012 рік включно та налічує  705 статей. Дописи  в ньому  розміщено в хронологічній послідовності. Майже кожна стаття  подається з короткою анотацією.                                                                                                                                          







Створено сектор мистецтв, який залучає широку громадськість до  національної  культурної  спадщини та  безцінного багатства  краєзнавчої народної творчості, щомісяця проводяться виставки, презентації народних умільців нашого Таврійського краю.

Інтернет – центр, створений ще у вересні 2004 року, сучасний відділ, задовольняє  всі запити користувачів, навіть набільш  вибагливих. Вісім робочих місць до послуг його відвідувачів,  загальна кількість відвідувань бібліотечного блогу на 01.11.2013    року складає більше  56 тисяч чоловік.

В бібліотеці працює 8,5 одиниць фахівців, з них  три з вищою освітою, загальний вік колективу  працівників книгозбірні  складає 496 років, а загальний стаж  роботи 214  років, всі дуже симпатичні,молоді  душею, закохані в книгу,  люблять свою професію і не  уявляють свого життя без книги та бібліотеки.




2012 рік – бібліотека урочисто відсвяткувала  своє славне перше 100-річчя, пишається своїми успіхами, інноваціями, цікавими здобутками та перемогами….


Найбільш творче об’єднання за інтересами «Дивослово» об’єднало талановитих людей - місцевих поетів та письменників, любителів та шанувальників літературного слова. В його рамках проводяться  зустрічі творчих людей району,  презентації їх творів,  літературні портрети та конкурси …


 Найбільш молоде за віком - створене  у  грудні  2009 року, найбільш чисельніше та найбільш активне  читацьке об’єднання за інтересами Спілкуймось !»,  згуртувало до 100 чоловік людей  поважного  віку, які постійно в жару й холод, дощ і сніг, кожного  передостаннього  четверга  місяця     поспішають до нашої   центральної книгозбірні.


Найстаріший  клуб за інтересами Старшокласник», працює з 1984  року. Змінювались покоління   старшокласників, керівники клубу,  програми засідань, а клуб   постійно працює,  прищеплює любов до книги, читання та     відвідування  книгозбірні.


     Створено бібліотечний блог в інтернеті «Каланчак  литературный» з  20 сторінками у 2012 році після   перейменування   та перетворення з блогу «Поезия простора  и любви» по просуванню творчості   Расула Гамзатова.



У  2012 році  бібліотека взяла участь в Міжнародній Акції  «Читаем Расула Гамзатова» та перемогла одна єдина серед бібліотек України.


2011 рік - Грант Ради Міжнародних наукових досліджень та обмінів  (IREX)  по програмі  розвитку місцевих громад з проектом «Бібліотека звітує  перед громадою». 


У 2011 році  -  Перемога в Всеукраїнському конкурсі  відеороликів  Ради Міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX)  до Дня Святого Валентина  «Бібліотека + Читач = Любов!»



2010 рік  -  Гранти Ради Міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного  доступу до інтернету» та «Експериментальні системи»  по програмі «Бібліоміст». 


У 2009 році відкрито музейну експозицію  розвитку бібліотечної справи в районі, яка постійно поповнюється новими  цікавими  матеріалами та експонатами. Є дуже цікаві відгуки відвідувачів, побували гості з іноземних держав, зокрема  делегація з Польщі.



Створено бібліотечний блог в інтернеті «Блог Каланчацької ЦБС»  у 2009 році, з зворотнім зв’язком – пишіть коментарі, відгуки, побажання ! Сьогодні налічує 23 сторінки, на яких вже розміщено 490 дописів з фотографіями, 59 постійних шанувальників та більше 152 тисяч відвідувань.



2007 рік  - Всеукраїнський семінар по впровадженню сучасних інформаційних технологій  для креативних бібліотек - в нашій  Каланчацькій бібліотеці, проводить Посольство  США  в  Україні –  почесно, приємно, відповідально!


 У 2006 році  бібліотека виграла  проект Посольства США в Україні - продовження Гранту «Інтернет  для публічних бібліотек» LEAP – IV» ще на 2016 - 2008 роки "Connet-II "

У 2004 рік Каланчацька бібліотека перша та єдина  серед районів Херсонщини виграла  Грант Посольства США в Україні «Інтернет   для публічних бібліотек» LEAP – IV»  та відкрила перший   загально - доступний інтернет – центр.

У 1987 році бібліотеці присвоєне Почесне  звання    "Бібліотека відмінної  роботи."  



Бібліотека переїхала в нове приміщення в районний Палац культури у 1979 році, займає  сім  світлих, гарно оформлених    кімнат загальною площею 420 кв. метрів

       Бібліотека сміливо  крокує в майбутнє !  Постійно народжуються нові плани, мрії, інновації, креативні ідеї, напрацювання, що чекають на впровадження


Немає коментарів:

Дописати коментар

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *