75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 ТЕЛ.:(05530)-3-11-40 E-mail:kalanchak.biblioteka@gmail.com
ЗАПРОШУЄМО ДО НАС В БІБЛІОТЕКУ !

7 серпня 2015 р.

Живи в віках, слався, рідна Україно !


     Ти будеш вічно жити, Україно, країно щастя і добра !

     З нагоди найголовнішого свята нашої країни – Дня Незалежності України надсилаємо всім найщиріші, найсердечніші вітання і побажання миру, добра, благополуччя, щедрої долі, сили й наснаги, процвітання нашої рідної неньки – України !
      Ми святкуємо вже 24 – річницю, відколи здійснилася віковічна мрія українського народу – мрія бути вільними, господарями на своїй рідній землі. Ми горді, ми пишаємося своєю землею – багатою, гарною, ніжною та співучою українською землею.
    З історії знаємо, що з давніх часів Київської Русі наші пращури – українці прагнули волі, мріяли про свободу, хотіли жити вільно і сповідувати свої національні обряди, традиції та звичаї. Така вже історична правда, що українському народові випадало віками боротися за свою волю та свободу й лише у 1991 році народ виборов свою незалежність.
    З тих пір, ця історична дата назавжди увійшла в історію нашої держави золотою сторінкою, залишилася навіки в її цікавій та тернистій біографії, започаткувала нову еру в житті українського народу. Ця подія законодавчо закріпила вікові демократичні прагнення до національного відродження, духовної та економічної свободи, зростання та процвітання.
   Сьогодні на долю українського народу випало тяжке випробовування – захищати рідну країну від страшного ворога – тероризму та агресії. Це перевірка за стійкість, на єдність, на патріотизм, на мужність, на згуртованість, перевірка сили й міцності нашої держави.
       Наш український народ подолає ворога, відбудує зруйновані ним міста і села й зробить їх кращими, сучаснішими, ніж вони були, справжніми європейськими. Але не загояться рани - не повернути загиблих героїв, які віддали своє найдорожче – життя, за волю та свободу України. Вони навіки залишаться в пам’яті нашого та майбутніх поколінь. А відбудова та розбудова незалежної країни на демократичних засадах, створення  сучасної, європейської, процвітаючої, щасливої держави покаже світові силу та міць нашого українського народу.
    З нагоди найголовнішого свята – Дня Незалежності України в бібліотеках Каланчацької централізованої бібліотечної системи планується проведення циклу цікавих пізнавальних, діалогових масових заходів, а для  юних читачів ще й пізнавально – ігрових та конкурсних. які просувають літературу, статті з періодичних видань,  інформацію з всесвітньої мережі інтернет про довгий та тернистий шлях, що пройшла наша держава до своєї віковічної мрії – незалежності, етапах розвитку та становлення нашої країни, про тривожне наше сьогодення.
    До святкування Дня Незалежності України та Дня Прапору в центральній районній бібліотеці оформлено інформаційно - рекомендаційні виставки та перегляди літератури та статей з періодичних видань «Незалежна Україна: портрет нового часу», «Історичні корені Великого Стягу», «Україна починається з тебе» , «Інформаційний простір»,  на них представлені історичні матеріали етапів становлення держави та сьогоднішніх подій в країні. Представлено цифрові та фактографічні дані. Документи, представлені на виставках, користуються  великою увагою користувачів.
   Наша книгозбірня постійно, вже декілька років поспіль, співпрацює та координує свою роботу з Каланчацьким районним управлінням юстиції щодо правової освіти населення. Управління юстиції надає матеріали та документи для оформлення  виставок, проводить бесіди та огляди для  користувачів різних категорій. Днями  ведучій спеціаліст управління юстиції Оксана Яковлєва виступила з цікавою бесідою перед нашими читачами, а потім взяла участь в годині спілкування «Україна – Незалежна держава». В літературно - мистецькому залі центральної районної книгозбірні триває виставка – обговорення «Зміни до Конституції України».
     Напередодні Дня Незалежності для відвідувачів літературно – мистецького залу відбудеться патріотична  годинаУкраїно! Рідна земле моя
    На черговому засіданні читацького об'єднання людей поважного віку «Спілкуймось !» було розглянуто питання «Що нового в законодавстві України?» з участю Каланчацького селищного Голови В.К.Зінчука, керівника управління соціального захисту населення В.В.Рильської, начальника відділу призначення пенсій пенсійного фонду України В.М.Шендрик.
   До Дня Незалежності України планується провести цікаве  літературно – музичне свято по темі «Квіти українського віночку, оспівані в піснях». Мова йтиметься про квіти – національні  патріотичні символи, квіти вірності і кохання, квіти суму та пам’яті, квіти – подарунки, квіти – бажання,  квіти – щастя… Підчас показу – демонстрації  квітів лунатимуть пісні, які оспівують ці квіти, або так чи інакше пов’язані з ними.
      Активні відвідувачі книгозбірні взяли активну участь у Всеукраїнському вебінарі з теми «Децентралізація: обговорення реформи з урядовцями та представниками громад». 
    Для відвідувачів літературно – мистецького залу планується проведення прес-огляду та інформації з інтернету «Незалежна Україна: портрет нового часу».
    «Відкриймо світові Україну !» - під таким гаслом інтернет – центри центральної районної бібліотеки, районної бібліотеки для дітей та Новопавлівської філії ЦБС, працюючи у всесвітній мережі інтернет, залучаючи сучасні інформаційні технології, щоденно розповідають всьому світу про часточку України – Каланчацький район Херсонщини, активно просувають наше краєзнавство, наші здобутки та успіхи.
    Змістовну роботу по популяризації матеріалів та документів до Дня Незалежності України проводять сільські та селищні бібліотеки – філії. Зокрема, Олександрівська книгозбірня оформила виставку «Моя Україна воскресла – ясна, незалежна, жива», в Мирненській селищній філії оформлена книжкова виставка «Україна Незалежна – сторінки історії» та тематична полиця «Прапор України повіває, синьо-жовтим златом сяє». Користувачів Новокиївської  сільської книгозбірні  зацікавить інформаційна година «Символ нації – національний прапор». В Макарівській філії планується провести годину спілкування «Україна – наша мати, будьмо її гідними дітьми !»  В Горьківській сільській бібліотеці оформлено тематичну полицю «Є така держава – Україна». До уваги читачів Хорлівської сільської бібліотеки книжково – ілюстративна виставка «Моя земля – це Незалежна Україна». Матеріалами, представленими на виставці, цікавляться не тільки читачі бібліотеки, а й відпочиваючі пансіонатів та баз відпочинку. Олексіївська сільська філія запрошує своїх користувачів переглянути тематичну полицю  «І синєє небо, і жовте колосся» та на тематичний вечір «Україно, ти моя молитва», який буде проведений разом з сільською радою, а в Новоолександрівській книгозбірні планується провести для юних читачів патріотичну годину «Нема без кореня рослини, а нас, людей, без Батьківщини». Користувачі Привільської сільської бібліотеки матимуть змогу ознайомитися з матеріалами до Дня Незалежності України, представленими на виставці  «Незалежна наша Україна» та взяти участь в інформаційній годині «Тернистий шлях до незалежності».
     В районній бібліотеці для дітей оформлено постійно – діючий «Куточок  маленького Українця», він постійно оновлюється та поповнюється новими матеріалами. Для учнів середнього та старшого шкільного віку планується проведення фольклорно-етничної години  "Без верби і калини нема України". Читачі старшого шкільного віку  візьмуть участь у Годині державності "Українська державна символика".
    Бібліотеки району внесуть і частинку своєї праці у відзначення величного свята -  Дня Незалежності  нашої держави.
     Житиме в віках, славне ім’я твоє, рідно Україно !
       Зі святом Вас, з Днем Незалежності України !  


Немає коментарів:

Дописати коментар

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *