75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 ТЕЛ.:(05530)-3-11-40 E-mail:kalanchak.biblioteka@gmail.com
ЗАПРОШУЄМО ДО НАС В БІБЛІОТЕКУ !

23 лютого 2015 р.

Вшановуймо пам’ять Героїв Майдану !

     
Майдан пам’ятає героїчних сердець височінь !
  Тематичний вечір – реквієм   «Герої не вмирають. Вони повертаються на небо», проведений для жителів громади в літературно - мистецькому залі Каланчацької центральної районної бібліотеки, став даниною пам’яті всім учасникам Майдану, Героям Небесної Сотні.
   Указом Президента України Петра Порошенка з 2015 року 20 лютого став Днем Героїв Небесної Сотні — днем вшанування подвигу учасників Революції гідності.
    На захід, за покликом серця, з сумом в душі, з гордістю за свої героїв,  прийшли постійні читачі бібліотеки, керівники району,  працівники державних установ, районної ради,  молодь, учні, вчителі, учасники читацького об’єднання «Дивослово», жителі громади…

     Всім учасникам вечора були роздані  книжкові закладки  до вечора – реквійома з «Героями Небесної Сотні» та присвяченим їм віршем А.Суганяка, закладки виготовлені відділом вільного доступу до всесвітньої мережі інтернет.
    Ведучі заходу - бібліотекар Ірина Добровольська, читачі книгозбірні,  юнаки Саша Шульга та Ігор Білобров в прозі та віршах відтворили
тривожну хроніку подій на Майдані, з болем в душі день за днем  прослідкували ці страшні події…
     Вечір – реквієм почався з Гімну України й не тільки тому,  що це державний символ, не тільки тому, що на Майдані його співали щогодини і вдень і вночі, а й тому, що слова «душу й тіло ми положим за нашу свободу» для цих людей важили набагато більше, а ніж просто поетична метафора.
     Патріотичний настрой  привнесла присутнім пісня М. Ведмедері «Деревце роду» у виконанні ансамблю бандуристів  «Барвінок» Каланчацької школи естетичного виховання (керівник ансамблю  Світлана Микитюк), зачарувала учасників вечора могутньою силою музичного слова.

    Ведучі вечора нагадали учасникам заходу події, які передували Революції Гідності,  про причини, які спонукали події на Майдані, адже напередодні  вся Україна жила надією вступу до Євросоюзу, надією жити за сучасними цивілізованими європейськими законами, європейськими стандартами та цінностями …
    Й ось, Кабінет Міністрів України на таємній частині свого засідання ухвалив постанову, якою призупинив процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію з Європейським союзом, У соцмережах поширились заклики вийти на Майдан на знак протесту.  Й небайдужі люди з усієї країни піднялися на мітинг за свою волю…
     Послідовні розповіді  героїчних та трагічних подій ведучих перепліталися фото та відео - кадрами з Майдану, піснями, вони настільки зворушливі, що не залишили нікого байдужим …
     Відтворюються в пам’яті етапи революції  -  як у Києві відбувається стотисячна хода «За європейську Україну!». Євромайдани проходять  у багатьох європейських містах.  Відбулися перші сутички з міліцією, яка застосувала гумові кийки, слізогінний газ, світло - шумові гранати…  Беркут … Кривавий розгін…  Ця подія стала однією з ключових у мирному спротиві активістів.
    Нові хвилі протестів набули ще більшого розмаху.  Створено Штаб національного спротиву, основною вимогою якого була відставка Кабінету Міністрів,  а також проведення позачергових виборів Президента й уряду.  Всеукраїнське віче…  Активісти наголошують на правах людини та принципах свободи і демократії…  Марш мільйонів  за європейське майбутнє України …

   А ще  ведучі нагадали, як було ухвалено «диктаторські закони», які  обмежували права громадян, надавали органам державної влади більшої свободи дій у сфері покарання учасників акцій протесту. Тодішній Президент України  легітимізує диктатуру, підписавши  закони, проголосовані Верховною Радою 16 січня… 
    Знов нова хвиля протестів на Майдані, куди вийшли півмільйона протестувальників. Кривавий  День Соборності…  
    Загострення конфлікту між майданівцями та силовиками… Стягнення військ до Києва, штурм «Беркута»… За офіційними  даними, було вбито 3 молодих чоловіків. Перші з Небесної  Сотні…
    Україна в вогні… масові розстріли мітингувальників. За різними даними в День скорботи 20 лютого загинуло від 70 до 100 українців.
21 лютого упізнано тіла 67 загиблих мітингувальників і 12 правоохоронців.
     Останній ультиматум. Лідери опозиції підписали з  Віктором Януковичем угоду щодо врегулювання кризи в Україні.  Відповідно до угоди, впродовж 48 годин з моменту її підписання мала б відновити дію Конституція України в редакції 2004 року та сформовано новий коаліційний уряд.  До вересня 2014 року треба було провести конституційну реформу.  до грудня 2014 року - провести позачергові президентські вибори. Того ж дня Рада підтримала Конституцію 2004 року.
    В Херсоні, Запоріжжі, Дніпропетровську, Харкові, Львов, Вінниці та інших містах не вщухають промайданівські мітинги. В Україні набирає обертів «ленінопад».
    Втеча Януковича…  Екскурсія до Межигір’я…
    Неділя жалоби…
    "То що ж таке "Майдан", як суспільне явище? Як складно було донести учням, молоді  події, що відбувалось на Майдані ? -  Майдан, очима історика і правознавця… " Своїми роздумами поділилася з учасниками заходу вчитель історії і права Каланчацької ЗОШ I-III ст. № 2 Г.Д.Нігачова,  - «Майдан – це наша незалежність, наше майбутнє, наша єдність. Справжня непідкупна єдність українського народу. Маленькою частиною майдану міг стати кожен, саме тут можна було відчути колорит українського народу  у справжніх його барвах. Майдан – це свідчення того, що українцям набридло  свавілля влади…»
    На Майдані пліч-о-пліч стояли люди різних віросповідань і різних національностей. Так вже сталося, що першими життя за свободу  України віддали не етнічні українці, а  вірменин Сергій Нігоян і білорус Михайло  Жизневський. А  потім пішли інші імена, інші Герої …
     Свою любов до України, віру в її щасливе майбутнє висловив постійний і активний член клубу «Дивослово» А.С. Суганяк. Анатолій Степанович поетичним словом віддав данину світлої пам’яті Героям Небесної Сотні.

     Роз’ятрила душі чудова душевна пісня «Полини», яку заспівали  для учасників вечора – реквійома Світлана та Геннадій Гришки (Учасники самодіяльності Жовтневського СБК)  на фоні кадрів розстрілів мирної ходи мітингувальників на Майдані.
     На огляд присутніх на заході були представлені  виставка статей з періодичних видань "Я вірю в Україну, як в її життя !"    та виставка "Речі – свідки подій на Майдані», гілочки калини, горіли жовто – блакитні свічки…
      На виставці представлена книжка «Зима, що нас змінила…», подарована нашій бібліотеці, вона видана Збаразькою районною бібліотекою й присвячена подіям на Майдані і двом загиблим героям - землякам, один із них той самий хлопчина в голубій касці –  19 – річний Устим Голоднюк і наймолодший із Небесної Сотні - Назарій Войтович.
    Устим Голоднюк – це  він просив у разі небезпеки кричати «Небо падає», щоб не наполохати людей і одночасно дати зрозуміти, що Майдан  у небезпеці. Останнє, що він  написав на сторінці в соцмережі: „Рабів до раю не пускають!“. Таких, як він, туди запрошують, Герої потрібні всюди… Тримай для нас небо, хлопче!
     Наприкінці вечора – реквійома ведуча Ірина Добровольська  зачитала лист «Матусю, запам’ятай мене живого …», який викликав трепет душі, сум, біль  кожного з присутніх в залі.  Лист – крик душі лунав  на фоні пісень «Мамо, не плач !» та «Білими хустинами».
     Вечір – реквієм закінчився покладанням квітів  до погруддя Т.Г.Шевченка, адже саме Великий Кобзар був одним з перших, хто боровся за волю України.
      В сільських та селищних бібліотеках району також пройшли цикли заходів присвячені вшануванню пам’яті Героїв Небесної сотні.
      В Хорлівській сільській книгозбірні оформлено перегляд та проведена   Година – вшанування «В пам’ять про небесну сотню», історичну Годину «Герої не вмирають» проведено для відвідувачів Макарівської філії ЦБС.
       В Новопавлівці відбувся мітинг – реквієм «Революція гідності» з участю сільського голови Віктора Труби та бібліотекаря Лариси Шаваровської.
       Новокиївська, Мирненська, Новоолександрівська, Олексіївська  та Привільська сільські  бібліотеки провели Години - пам’яті та Години - вшанування «Майдан пам’ятає героїчних сердець височінь».
     А Олександрівська сільська книгозбірня провела заходи для юних користувачів - учнів місцевої школи та молоді села «Вшановуймо пам’ять Героїв Майдану !».  Бібліотекар  філії оформила виставку  «Життя, як політ зірки» та своїми силами виготовила книжки – саморобки  «Єдина Україна». «Вшанування пам’яті героїв майдану».
     Герої не вмирають …
Вони відійшли у вічність, наші сини - герої, залишивши батькам, рідним та друзям невигойну рану і страшенний біль, який нічим не вгамувати.
     Герої не вмирають.
     Вони відлітають від нас у небесну блакить, щоби там у вселенському безмежжі янгольськими сотнями захищати рідний край від демонів зла.  

Будьмо достойними наших небесних ангелів !
Вічна пам´ять Героям !Немає коментарів:

Дописати коментар

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *