75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 ТЕЛ.:(05530)-3-11-40 E-mail:kalanchak.biblioteka@gmail.com
Бережіть себе та своє здоров'я. Мийте руки, тримайтесь на безпечній відстані від інших і перевіряйте ресурси з рекомендаціями на час пандемії COVID - 19.

ДИТЯЧА БІБЛІОТЕКА ТА ФІЛІЇ

П’ять сходинок до успіху: увімкни бібліотеку!Юні Каланчакці - в конкурсі "Лідер читання - 2017"

                                 
                ДИТЯЧА  БІБЛОТЕКА.
                            

Навряд  чи  знайдеться  людина,  яка  в  дитинстві  не  відвідувала  дитячу  бібліотеку. А свій  початок  наша районна  бібліотека для  дітей  бере  з  далекого  1950  року,  коли   12   серпня  1950  року  дитяча  книгозбірня  відокремилась  від дорослої.  Довгий  шлях  становлення  пройшла  книгозбірня…     Бібліотека завжди  працювала  на  відмінно  і  заслужено  отримала  почесне  звання  „Бібліотека  відмінної  роботи”.    
        І сьогодні славиться  дитяча  книгозбірня  проведенням  цікавих, дискусійних,  конкурсних,  діалогових,  ігрових,  розважальних   заходів, а участь в обласних та всеукраїнських конкурсах, безліч перемог, нагород – принесли їй  заслужений авторитет серед користувачів, колег  та жителів громади.
      В 2012 році бібліотека відсвяткувала своє 60-річчя і урочисто відчинила двері відділу вільного доступу до всесвітньої мережі інтернет  по програмі «Бібліоміст» Ради Міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX). 


                                       БІБЛІОТЕКИ - ФІЛІЇ.


      Каланчацька централізована бібліотечна система крім центральної районної бібліотеки та районної бібліотеки для дітей, налічує 14 бібліотек – філій, які  планомірно розміщені на території району та обслуговують все населення  та   гостей  краю.
      Кожна сільська та селищна бібліотека має «своє обличчя»,  свій цікавий напрямок роботи,  притаманний саме тільки їй.  І хоча всі філії працюють не повний робочий день, на дольову частину оплати праці, більшість працівників бібліотек по-справжньому закохані в свою роботу, беруть активну участь в конкурсах, акціях, впроваджують інновації…     
      Завітайте  до  наших  бібліотек – тут  гарно,  чисто,   затишно,   атмосфера    тепла   та   доброзичливості,  тут  вам  підберуть  книжки  чи  інформацію  з  Інтернету  на  всі  смаки,  знайдуть  відповіді  на  будь-яке запитання,  вислухають,  порадять,   підкажуть,   допоможуть,  розважать…  Тут   вам  завжди  раді ! Читайте та переглядайте дописи про  бібліотеки нашої системи !

           Клуби за інтересами – лідери серед всіх форм масової роботи.

        Цікавою сторінкою в історію бібліотек району увійде створення при кожній сільській та селищній бібліотеці – філії  читацького об’єднання чи клубу за інтересами, деякі з яких почали свою діяльність в період підготовки до проведення  районного фестивалю «Каланчацький книжковий барвограй».
       Спостерігаючи за їх становленням та розвитком, доходимо до висновку, що серед різноманітних  освітніх,  пізнавальних  та  дозвілевих  форм діяльності   книгозбірень,  об’єднання за інтересами  стали  визнаним  лідером.   Кожен  з   23  діючих  в   районі  клубів  цікавий  і  унікальний  по-своєму.  Це  клуби  для  дітей,   дорослих  та  юнацтва,  з  різними  захопленнями,  інтересами  та  уподобаннями. 
          Дорослі  об’єднуються  в клуби,  шукаючи  відраду  для  душі,  реалізація та розвиток своїх інтересів та нахилів,  дітей об’єднує   любов  до природи,  політ  фантазії,   бажання  пізнати  світ,  щось змайструвати, виробити своїми руками, намалювати, об’єднались місцеві талановиті  люди   краю:    письменники, поети,  композитори   – закохані  в  літературне  слово,   що  бентежить  душу.  Є  клуб,  який творчо співпрацює з  дитячим журналом „Барвінок»  …
        Кожний клуб та об’єднання має свій статут, девіз, план засідань,  раду клубу, заняття проводяться за планом,  працюють стабільно та регулярно, злагоджено  проводять свої заняття, всі читацькі об’єднання взяли участь в районному фестивалі.  Клуби за інтересами – ця форма масової роботи з читачами сприяє розвитку бібліотечної справи,  підняттю іміджу книгозбірень в місцевій громаді та залученню все більшої кількості нових відвідувачів.

          В  нашій  районній  бібліотеці для дітей активно працюють читацькі об’єднання  юних  користувачів:

     -   «Дюймовочка”  – єдиний  в  районі     клуб   юних    акторів -  ляльководів.   Безліч   цікавих, пізнавальних, повчальних,  захоплюючих   вистав   на  рахунку  цього дитячого клубу – улюбленця дітлахів,  більше ніж   за   30 років  його успішної  роботи, в яких тільки героїв казок не перевтілювались  гуртківці, й кожного разу з новим завзяттям, вогником, фантазією через чарівний світ життя ляльок вчили однолітків любити Батьківщину, оберігати  природу, вивчати навколишнє середовище, мандрувати  морями та океанами, у всесвіті, в часі та просторі,  незвіданими доріжками літературних героїв, боротися зі злом, просувати добро… Тривалий час очолювала ляльковий театр Л.М.Пашкова, з недавнього  часу керівником  клубу  є бібліотекар Інна Красновська.
   - Найбільш допитливі та  всезнаючі   юні  читачі  зібралися в клубі „Чомучки”, якому також  вже більше 30 років з дня утворення. Клуб був організований як природознавчий з назвою «Джерельце», але пізніше, після десяти років своєї роботи розширив напрямки діяльності та змінив назву  на «Чомучки» - став пізнавальним різноплановим гуртком допитливих і зараз є улюбленцем багатьох дітлахів  селища.
  -  Цікавляться народними звичаями,  обрядами   та  традиціями України, рідної Херсонщини та Каланчацького краю,  правознавством та різними професіями  учасники    Клубу   Цікавих Зустрічей,   який   об’єднує школярів середнього та старшого   шкільного  віку ось уже  також 30  років поспіль. Змінювались плани та програма, покоління учасників, а читацьке об’єднання з року в рік удосконалює свою програму засідань,  розширюється актив, створено папку-дос’є цікавих надбань…  Керівник клубу бібліотекар Валентина Гончарова.
 -  В 2007 році створений  новий  клуб,  супер – сучасний – „Інтернет - Чомучки”.  .Він  згуртовує малюків,  які  оволоділи комп’ютерними навичками,  з  цікавістю   пізнають оточуючий світ,  вільно орієнтуються  в   інтернет просторі, спілкуються з однолітками та друзями в всесвітній мережі інтернет, інтелектуально розвиваються під керівництвом  завідуючої книгозбірнею  Світланою Красновид.
-  Зовсім недавно  бібліотекарем Інною Красновською створено клуб декоративно-прикладного мистецтва «Юні фантазери», це  14  учнів молодших класів, які на своїх заняттях виготовляють різноманітні вироби   з кольорового паперу, художній розпис на склі, на тканині, іграшки, картини з пластиліну.  Девіз клубу «Живи з мрією.  Прагни успіху !»
   Про роботу цих клубів переглядайте дописи на бібліотечному блозі районної бібліотеки для дітей за адресою:

В сільських  та селищних  бібліотеках - філіях:

 - Ініціатором створення  клубу „Альтаїр” в селі  Новопавлівка був сільський голова  Віктор  Володимирович Труба,    який разом з бібліотекарем   Ларисою Миколаївною Шаваровською  згуртував  25  жіночок села   під  девізом:       „До зірок духовності йду й друзів за собою я веду”.  Завдяки цікавим та змістовним засіданням, теплій та щирій атмосфері, яка постійно панує в клубі, яку залюбки створює душа об’єднання, бібліотекар Лариса Шаваровська,  кількість учасників читацького об’єднання з кожним заняттям збільшується, є в клубі вже й чоловіки, є і  юні учасники -  допитлива,  цікава  поросль.  Люди йдуть до бібліотеки з своїми пропозиціями, поспішають зустрітись з однодумцями, поспілкуватись, змістовно відпочити, адже впевнені, що  в книгозбірні на них чекають і їм завжди раді.

   -  Мета читацького об’єднання  „Натхнення” Новокиївської бібліотеки-філії – це спілкування  обдарованих  жителів  села,   підготовка та  проведення святкових   масових  заходів.   Клуб  взяв собі за девіз такі слова:  „Якщо ти хочеш пізнати  і змінити світ – почни з себе !”   Він створений  чотири  роки тому, а  вже   обєднав майже всіх  творчих   людей  села   на чолі з сільським Головою Оленою Пилипівною Нещасною та бібліотекарем, фахівцем, людиною закоханою в  свою справу -  Світланою Частило. Щомісяця збираються  талановиті люди громади в сільській книгозбірні,  обговорюють плани свої зустрічей, радяться, готують масові заходи до свят, виставки народних умільців, презентації, портрети  творчих особистостей місцевої громади.

 - Клуб  Роздольненської  бібліотеки -  філії  „Барвінчата”   підтримує  дружбу,  співробітництво  з  редакцією  Всеукраїнського  журналу  „Барвінок”,   приймає   активну  участь у всіх  конкурсах, які оголошує   журнал,  перемагає та отримує нагороди. Об’єднала  юних барвінчат  бібліотекар Світлана Резнік,  з недавнього часу керує клубом Надія Шевченко.  Девіз  юних «Барвінчат»  -  „До добра  -  через книгу...”

   -  Затишок і теплоту  відносин,   взаєморозуміння  та підтримку,  дружбу  та   спілкування  в  Привільській бібліотеці - філії створює молода, енергійна,  перспективна   бібліотекар   Алла   Папко,  тому і всі 28 учасників літературно – художнього  клубу  „Затишок”  після засідань об’єднання  несуть в свої   домівки    вогник  оптимізму,  добра   та  бадьорості.   Девіз клубу:   «Шануй звичаї і обряди своїх батьків, бо це твоя окраса !»    Не один  святковий масовий захід в Привіллі не проводиться без цього об’єднання та самої Алли Вікторівни.

  -   Давня дружба і співпраця об’єднує учасників клубу „Калинонька”  при Гаврилівській бібліотеці – філії з працівниками місцевої школи естетичного  виховання -  подружжям   Покрашено та працівників сільського будинку культури,  до  них приєднались  небайдужі  люди села,  активісти,  обдаровані, талановиті,  співучі... майже 30  активістів – книгозбірні, шанувальників літературного слова та української пісні. Всі свята,  урочистості, ювілеї проходять з їх активною участю  та   під  умілим  керівництвом    бібліотекаря, фахівця, людини закоханої в бібліотечну справу,  авторитетну людину в громаді   Олени  Дудченко  під  девізом  прекрасним  девізом  „Спілкуймось, цікаво відпочиваймо,  радіймо гармонії життя !”
.

-   У юних художників клубу „Палітра”  Хорлівської бібліотеки-філії, яким вже більше 20 років поспіль керує  талановита художниця,   бібліотекар – фахівець, ветеран бібліотечної справи   Євгенія  Сергіївна Юдіна,  є певні великі досягнення та  здобутки. Вони   дипломанти 111 ступеня за участь у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості „Нащадки пам’ять бережуть„  Лауреати Всеукраїнського конкурсу дитячої   творчості  „Моя мала Батьківщина,  нагороджені грамотою за почесне II  місце,  «Палітра» - переможець  обласних турів і Всеукраїнських конкурсів «Права людини починаються з прав дитини» та  «Правову освіту – населенню». Активну участь взяли  18 юних художників і в районному фестивалі бібліотечних клубів за інтересами  «Каланчацький книжковий барвограй».  А девіз  юних художників «Бачити прекрасне, шукати, знаходити, виявляти таланти».

  -      «Умілі рученята»  Горьківської бібліотеки -  філії – 8 юних талановитих дітей – користувачів  книгозбірні, закоханих в мистецтво вироблення м’яких іграшок  прославились вже далеко за межами  Херсонщини.  Вироби їх умілих рук  - дитячі  іграшки, поробки, ляльки.  В Каланчацькій центральній районній бібліотеці відбулась вже друга виставка – презентація їх поробок з циклу «Світ моїх захоплень».  Перша виставка в минулому році представляла чудернацькі фортуни на всі смаки.  Організатор та постійний керівник маленьких майстрів  - гуртківців   бібліотекар  Антоніна Петрівна Демченко  та її донька Наталя.  Найбільш активні учасники -  Настя та Каріна Овчиннікові, Олександра Грабарчук та Аліна Ільїна.    В будь-яку погоду поспішають  юні майстрині на заняття  улюбленого гуртка. Дописи з фотографіями про виставки – презентації  розміщені на нашому бібліотечному блозі та в районній газеті «Слава праці».

 -  В Каланчацькій селищній  бібліотеці – філії майже п’ять років тому бібліотекар Ольга Броніславівна Войтюк створила гурток за інтересами  „Бджілка”, згуртувала юних трудівниць - користувачів, зацікавила виготовляти цікаві дитячі іграшки з різного природного матеріалу – з дерева, картону, паперу, тканин.  З кожним роком  вдосконалюється його робота,  зростає кількість бажаючих займатись в ньому. Сьогодні в дитячому клубі «Бджілка»  вже  17 дітей – активістів книгозбірні. Девіз  читацького об’єднання «Вмієш сам – передай іншому» . Ольга Броніславівна влаштовує виставки поробок  гуртківців. Активну участь взяли учасники «Бджілки» в районному фестивалі читацьких  клубів за інтересами.

-   „Пролісок” – природниче - пізнавальний дитячий  клуб Олексіївської філії,  а це 12 постійних активістів  сільської бібліотеки, які проводять свої засідання під девізом: «Любіть  тваринку і травинку і сонце    завтрашнього дня».   На заняттях  юні природознавці залюбки вивчають природу  рідного краю разом з бібліотекарем Світланою Григорівною Мазуренко.  Тісний контакт з місцевою школою та вчителями природознавства  дозволяє краще пізнати навколишній світ, привчає берегти природні багатства навколишнього середовища.  Флора та фауна Каланчацького району представлена досить цікаво, є рідкісні рослини та птахи, що нанесені до Червоної Книги і є гордістю нашого Таврійського краю.

  -  Більше 30 років тому в Новоолександрівській бібліотеці – філії був створений природниче – пізнавальний клуб «Джерельце» в кількості 16 – 20 юних читачів, учнів 2 - 4 класів місцевої школи, який не поміняв свого природничого напрямку та назву.  І девіз читацького об’єднання юних книголюбів постійний  -  „Знай, люби, бережи рідну природі !”
      Покоління за поколіннями змінювались члени клубу, програми занять, форми  засідань,  а  керівником  весь цей час була сільський бібліотекар, ветеран бібліотечної справи з 42 – річним стажем роботи Валентина Володимирівна Олініченко, яка  з великою старанністю та наполегливістю  виховувала у підростаючого покоління повагу та любов, бережливе ставлення до оточуючої природи, її неповторної краси та  немеркнучих багатств.

 -  „Дзвіночок”  -  дзвенить літературно-художнім словом  в  Червоночабанській сільській бібліотеці – філії   14 – голосся  юних  користувачів та сільського бібліотекаря Оксани Володимирівни Зуйкової,  закоханих в літературу та театр, шанувальників та любителів української та світової прози та поезії.
      Щомісяця, а іноді  й частіше  збираються юні книголюби обговорити прочитане, поспілкуватись, порадитись, влаштувати для читки  улюблених віршів чи поставити сценки – уривки з  драматичних творів. Тут вони виступають, як справжні актори – митці, режисери та сценаристи.  Активну участь взяли юні театрали з Червоного Чабана в районному фестивалі бібліотечних клубів за інтересами  «Каланчацький книжковий барвограй».

 -  В Мирненській селищній бібліотеці – філії створено народознавчій читацький клуб  „Берегиня”, який об’єднав  16 підлітків місцевої школи і працює під девізом :   „ Шануй звичаї і обряди твоїх батьків,  бо це твоя окраса”.   Організатор та керівник об’єднання бібліотекар філії Ляшко Олена Валеріївна.  На засіданнях клубу  його учасники разом з керівником вивчають народознавство, звичаї, традиції та обряди  рідного краю,  читають книжки з історії обрядів, інсценують та представляють своїм одноліткам і цим зацікавлюють та спонукають до читання  літератури народознавчої тематики, розширення знань про минуле рідного краю, залучення до бібліотеки нових користувачів.
     З відкриттям у 2010 році  інтернет – центру по програмі «Бібліоміст» Ради Міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в філії з’явились нові неосяжні можливості проводити засідання на якісно новому рівні, використовувати  світовий інформаційний простір та спілкування з однолітками в режимі On-line.

-  Про Олександрівську  «Атаманочку»  знають не тільки жителі району та області.  З призначенням на посаду  сільського бібліотекаря Наталі Сергіївни Митковської – активного, знаючого, досвідченого фахівця значно покращилася робота  сільської книгозбірні. В жовтні 2011 року було створено читацьке об’єднання «Атаманочка»  з  числа активних відвідувачів  з метою об’єднати  читачів, які часто відвідують бібліотеку, люблять книги та читання в єдиний творчий колектив, спрямований на добрі та корисні справи,  для  просування книги та читання серед жителів громади, проведення різноманітних масових заходів,  змістовного дозвілля, щоб вони могли з гордістю говорити: «Бібліотека  – це місце, де цікаво, весело, комфортно».  
      Девізом клубу  є слова «Раз добром зігріте серце – вік не прохолоне».   Частими гостями клубу є Олександрівський сільський Голова Андрій Лабушний, народний український етнографічний колектив «Українські вечорниці» Привільського сільського будинку культури.   

-  В 2013  році при Олександрівській сільській бібліотеці – філії створено новий дитячий  читацький літературно – художній клуб «Юний книголюб»,  який   об’єднав  десять учнів – любителів літератури молодших класів місцевої школи. Заняття проводяться кожного третього понеділка.  Організатор та керівник читацького об’єднання  Наталя Сергіївна Митковська разом з активом популяризує серед юних літературознавців історію створення книги, багатство жанрів літератури,  вивчаються життєві та творчі шляхи дитячих письменників, готуються сценки з уривків дитячих художніх  творів, проводяться розширені уроки, активно працює «Книжкова лікарня» по ремонту книжок.

-   Літературно – художнє об'єднання «Надія»  створено бібліотекарем Макарівської бібліотеки - філії Валентиною Петрівною Харатін, яке згуртувало 18  активістів книгозбірні, закоханих в книгу та читання,  любителів обговорити прочитане, посперечатись, висловити свою думку  щодо того чи іншого твору чи письменника в колі друзів за чашкою чаю чи кави.  Девіз  клубу „Щастя життя шукаймо та знаходимо у спілкуванні”. Учасники  клубу на своїх засіданнях готують масові заходи – літературні вечори, презентації, портрети, літературні години, мозаїки, калейдоскопи по просуванню української та світової  художньої літератури серед жителів місцевої громади. 

-  В  селі Червоний  Чабан  всі з мала до велика знають про бібліотечну «Рукавичку».  Дійсно,  як в рукавичку,  збігаються юні любителі читання в місцеву  книгозбірню й не тільки обміняти книжки,  поділитись враженнями про прочитане,  взяти участь в  гуртку  «Книжчина лікарня», відвідати  дитячі  заходи, а й помандрувати з  літературними героями,  улюбленими казковими персонажами  в загадковій країні казок, перенестись з ними в часі  -  в минуле та майбутнє,  та  в просторі – в інші країни, континенти та галактики… І це все можливе завдяки фантазії та видумці  активного бібліотекаря  -  наставника Оксани Володимирівни Зуйкової. Адже цікаві книжечки бібліотекар регулярно привозить з центральної районної книгозбірні, а активісти  з нетерпінням чекають на них.  Девіз клубу діти придумали собі самі:   «Книги  дружать  з  дітворою,  полюби  їх  у  житті  і   улюблені  герої будуть  друзями  в  путі !”





Немає коментарів:

Дописати коментар

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *