75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 ТЕЛ.:(05530)-3-11-40 E-mail:kalanchak.biblioteka@gmail.com
Бережіть себе та своє здоров'я. Мийте руки, тримайтесь на безпечній відстані від інших і перевіряйте ресурси з рекомендаціями на час пандемії COVID - 19.

28 жовтня 2020 р.

Вічна пам'ять загиблим, вічна слава живим!

 День визволення України…
         Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України  від нацистських загарбників. Цей день встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року № 836/2009 «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні».   З часу визволення України від нацистів вже минуло 76 років.
   Цю світлу дату пам’ятає кожний житель нашої країни,  адже саме Україна втратила найбільше своїх синів та дочок, зазнала найбільших втрат, жертв і руйнувань, які принесла людству Друга світова війна.
    До Дня відзначення визволення України від нацистів в книгозбірнях Каланчацької ЦБС оформлені книжкові виставки, перегляди, тематичні полиці, проводяться різноманітні масові заходи малих форм.
    До уваги відвідувачів центральної бібліотеки  розгорнута книжкова виставка «Ми пам’ятаємо подвиг земляків».
    28 жовтня громадяни нашої держави  традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України та населення, яке постраждало від дій окупантів.
   Філії Каланчацької централізованої бібліотечної системи запросили своїх односельців до бібліотечних залів на заходи присвячені річниці вигнання нацистських загарбників з України.
   Історична хвилинка біля книжково – ілюстрованої виставки «Рокам ніколи пам’яті не стерти»  пройшла в Новокиївській книгозбірні. Бібліотекарка Світлана Частило  розповіла  гостям, що саме  на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму в  ході Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років.
    Бібліотекар Привільської книгозбірні Алла Папко створила  електронну презентацію «За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ!». В ній зібраний історичний фактаж про хід  визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. воїнів, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій. Найважливішими з них були: Воронезько-Харківська (13 січня – 3 березня 1943 року), Донбаська (13 серпня – 22 вересня 1943 року), Чернігівсько-Полтавська (26 серпня – 30 вересня 1943 року), Корсунь-Шевченківська (24 грудня 1943 р. – 17 лютого 1944 року) та Львівсько-Сандомирська (13 липня – 29 серпня 1944 року).
     В Гаврилівській сільській бібліотеці пройшов патріотичний захід – спогад  «Незабутнє». Господиня книгозбірні Галина Журинкіна  запросила на гостину сивочолих односельчан і юнь. Людям старшого віку є що згадати з тих тяжких і тривожних часів, а молоді є що послухати. Адже воєнні дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. У 1941–1944 роках на українській землі були зосереджені головні сили вермахту – від 57,1 до 76,7% загальної кількості дивізій, 607 з них було розгромлено саме на території України.
     Інформаційні хвилини «Що я знаю про війну?» і « Хай знають наші покоління» провели бібліотекарки  Ольга Войтюк  (Каланчацька селищна бібліотека)  та Тетяна Жук (Новопавлівська філія).  На них прозвучало багато сухих, на перший погляд, цифр, які містять в собі стільки горя, сліз, болю і непоправних втрат. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.
     В ході Другої світової  війни бойовими нагородами було відзначено близько 2,5 млн. воїнів-українців.
    Ми пам’ятаємо героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів.
     У  наших серцях жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні.
      Вічна пам'ять загиблим, вічна слава живим!


Немає коментарів:

Дописати коментар

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *