75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 ТЕЛ.:(05530)-3-11-40 E-mail: kalanchak.biblioteka@gmail.com.
ЗАПРОШУЄМО ДО НАС В БІБЛІОТЕКУ !

22 травня 2017 р.

Не стерти пам’яті народу…


    До Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу в  бібліотеках Каланчацької централізованої бібліотечної системи проведено цикл масових заходів.  
   В літературно-мистецькій залі центральної бібліотеки оформлена книжково-ілюстративна виставка – інформація «18 травня 1944 року - депортація кримських татар» та чотири  інформаційних огляди літератури та статей з періодичних видань  «73 річниця депортації кримських татар:  Нові цифри, нові факти» для різних категорій відвідувачів.
  Відвідувачів зацікавили інформаційні закладки  «Історія пам'ятає», «День депортації» та  «Трагічна дата в історії кримськотатарського народу».
  Відвідувачі  відділу вільного доступу до всесвітньої мережі інтернет центральної бібліотеки переглянули Відео-фільм  «Депортація кримських татар: дві долі, дві історії» (історія з перших вуст) та WEB – ресурси  «Депортація – як це було?»
  Зворушливо  пройшла Година пам’яті «У пам’ять про тих, хто не повернувся додому»  для відвідувачів центральної бібліотеки – людей різних вікових груп жителів громади.
   З літератури, представленої на виставках та проведених заходів відвідувачі книгозбірень дізналися, що депортація кримських татар почалася 18 травня 1944 року.  Депортованим  татарам давали на збори від кількох хвилин до півгодини. З кримських міст –Бахчисарая,  Джанкоя і Сімферополя їх, як тварин, ешелонами відправляли на схід. До кінця червня 1944 року висилили  понад 230 тисяч кримських татар з їхньої батьківщини за наказом радянської влади.
    Бібліотекарі повідомили сумні цифри – протягом  1944 року від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тисяч кримських татар. А ще, після цих жахливих дій, радянський режим вдався до нівелювання історичної пам’яті про кримську державність та кримських татар… 25 червня 1946 року Крим позбавили статусу автономії та перетворили на звичайну область  Радянського Союзу.  А далі перейшли, навіть, до знищення татарських назв населених пунктів Криму. Протягом двох років понад 80% оригінальної кримської топоніміки замінили на стандартні радянські назви.
    Після проголошення незалежності України корінні народи Криму - кримські татари повернулися на батьківщину. Кримські татари нарешті відчули себе вдома, на рідній землі…

   Болісна історія масового гоніння тісно переплітається з сьогоднішнім днем, коли, анексувавши Крим,  російський уряд продовжує свою кампанію насильства і переслідувань у Криму.
    Підчас проведення заходів працівники центральної бібліотеки Олена Гриценко та Наталя Яковлєва зупинилися й на сьогоднішніх подіях в анексованому Криму, зокрема повідомили, що анексія Криму Російською Федерацією у березні 2014 році актуалізувала проблему боротьби кримських татар за свої права.
    Учасники заходів дізналися, що  протягом 2014 – 2015  років понад 200 кримських татар були піддані «вибірковому правосуддю», майже 100 людей зникли без відома, а кримсько-татарський Меджліс був позбавлений як свого будинку, так  і можливості вести діалог із державними органами так званої «Республіки Крим». 
    Для кримських татар знов настали важкі часи …
    Світова спільнота активно підтримує свободолюбивий  кримсько-татарський народ, їх боротьбу за волю й свободу.
   Європейський Союз через сьогоднішні репресії в окупованому Криму закликав до цілковитого дотримання міжнародних стандартів прав людини і вкотре засудив заборону діяльності Меджлісу.
  Для більш детального ознайомлення з цими подіями  відвідувачі  відділу вільного доступу до всесвітньої мережі інтернет центральної книгозбірні  переглянули запропоновані їм WEB – ресурси  «Депортація – як це було?»
  Зворушливо  пройшла Година пам’яті «У пам’ять про тих, хто не повернувся додому» для відвідувачів центральної бібліотеки – людей різних вікових груп жителів місцевої громади.
   В рамках проведення заходів постійним елементом була музична хвилина – пам’яті «Народна співачка  Джамала про депортацію татар» . Пісню  «1944» зі сльозами на очах  переглядали й слухали по декілька разів поспіль… 
   В Олександрівській філії проведена Інформаційна година  «Трагічна дата в історії кримськотатарського народу».  Відвідувачі Гаврилівської сільської книгозбірні взяли участь в Годині вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу «Довга дорога додому».
   Новокиївська філія Каланчацькорї ЦБС запропонувала своїм користувачам  переглянути книжкову виставку "Кримські відчуття"  

   В рамках проведення заходів постійним елементом була музична хвилина – пам’яті «Народна співачка  Джамала про депортацію татар». 


Немає коментарів:

Дописати коментар

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *