75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 ТЕЛ.:(05530)-3-11-40 E-mail: kalanchak.biblioteka@gmail.com.
ЗАПРОШУЄМО ДО НАС В БІБЛІОТЕКУ !

27 серпня 2010 р.

С П І Л К У Й М О С Ь !

Організатор та керівник клубу досвідчений бібліотекар Валентина Кучерова.
Для літніх людей, людей з обмеженими можливостями та особливими потребами при центральній районній бібліотеці створено та активно працює бібліотечний клуб „Спілкуймось !”. Учасники об’єднання – люди поважного віку, ветерани праці, пенсіонери, інваліди, люди з особливими потребами та обмеженими можливостями. В районі їх більше 6,5 тисяч, що складає майже 30 % населення. Для них дуже важливе спілкування з друзями, рідними, які проживають в інших регіонах чи за кордоном, пошук цікавої інформації, матеріалів з законодавства щодо соціального захисту, інтересів та уподобань. Робота об’єднання дозволяє значно покращити стан життя літніх людей, різноманітить їх буденність, залучити до активного життя, всилити віру в свою необхідність, неповторність особистості, значимість та суспільне визнання їх знань та життєвого досвіду, укріпити зв’язок та взаємну відповідальність поколінь, підняти гордість за прожиті роки, тим самим сприяти підвищенню їх соціального статусу.

Мета клубу:
• Залучення до активного життя, покращення повсякденності, урізноманітнення буденності;
• Вільний доступ до світових джерел інформації;
• Укріплення родинних зв´язків, пошук друзів, спілкування з рідними та однодумцями на відстані;
• Забезпечення навчального і довідкового обслуговування, цікавого спілкування та культурного дозвылля;
• Отримання консультативної допомоги “Нове в законодавстві”.

Робота клубу – це:
- вечори - зустрічі з цікавими людьми,
- експрес - поради від спеціалістів,
- інформаційні години,
- виставки, презентації,
- свята, і просто спілкування за чашкою чаю...
У клубі «Спілкуймось» проведено засідання: „Що рік прийдешній нам готує”, „Жінка, весна і кохання”, „Велика Вітчизняна віршованим рядком” та „Пісні воєнних літ”, „Дім. Сад. Город”, „Квіти в
моїй оселі”, „Батьки і діти”, „Смакую я, смакує родина моя”, „День іменинника”, „Україна: назустріч майбутньому” та інші.
І кожне засідання проведено з елементами театралізації, порадами фахівців, в формі невимушеного спілкування та обговорення важливих наболілих тем, рекомендацій літератури, вокальних ансамблів „Южаночка”, „Осіннє золото”, „Тещі та свекрухи”, які стали також постійними учасниками клубу. При підготовці засідань, крім літератури з теми широко використовуються можливості Інтернет – мережі Бібліотека не уявляє своєї роботи без співпраці з місцевими громадами, координації, взаємодії, взаємодопомоги партнерів, підприємств та організацій.

Наші партнери:
- районна рада ветеранів,
- управління соціального захисту,
- управління пенсійного фонду,
- районна лікарня, будинки культури,
- вокальні ансамблі „Южаночка”, „Осіннє золото”, „Тещі та свекрухи”,
- волонтерська громадська організація “Первоцвіт” ...


Планується розширення цього об’єднання, створення „філій – сестер” при кожній сільській бібліотеці, а клуб „Спілкуймось” стане координуючим Інформаційно – розважальним Центром людей з особливими потребами „Людям на добро”. Літні люди отримають ще більший простір для спілкування, визнання їх досвіду та життєвих досягнень, цікаво проводитимуть свій вільний час та розважатимуться

Директор Каланчацької ЦБС
Надія Федкевич.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *