75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 ТЕЛ.:(05530)-3-11-40 E-mail:kalanchak.biblioteka@gmail.com
Бережіть себе та своє здоров'я. Мийте руки, тримайтесь на безпечній відстані від інших і перевіряйте ресурси з рекомендаціями на час пандемії COVID - 19.

22 червня 2015 р.

Без оголошення війни …


22 червня - День скорботи и вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

    Це – день початку Великої Вітчизняної війни, яка забрала життя восьми з половиною мільйона українців. Ця жахлива подія в історії країни розпочалася 22 червня 1941 року о 4:00 ранку… Фашистська Німеччина без оголошення війни здійснила віроломний напад на Радянський Союз… Вже о 4-ій ранку на українську столицю гітлерівці скинули перші бомби.  Мить … Одна мить ..., і шквал вогню, крові, болю і втрат…
Біль … Він тривав кілька довгих років, одних із самих довгих та страшних років в житті тих, кому на фронті чи в тилу вдалося пережити весь цей жах на нашій землі.  Багатьом не вдалося вижити ...
Кожного разу в цей день – День Скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні ми згадуємо ці страшні події. Згадуємо про тих, хто, захищаючи наше життя, нашу свободу так і не повернувся з  війни. Згадуємо тих, хто кров’ю і потом, ризикуючи найдорожчим у світі - своїм життям відстоював нашу перемогу. Пам’ятаємо тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і тих, чиї життя та долі були покалічені і зруйновані …
Жахливі події тієї війни навіки залишились у спогадах учасників, ветеранів, в книжках та на ілюстраціях, в експонатах та фотографіях в наших музеях, дійшли до нас у чорно-білих кадрах кінохроніки…
Серед експонатів музеїв війни є і рушники, які свідчать, що за української традицією їх жінки розрізали навпіл, віддавали частину своєму солдатові на фронт, аби після війни зшити знову. Але, на превеликий жаль, мільйони рушників так і залишилися незшитими.
За більше як сім десятиліть багатьом нашим визнаним і високо компетентним військовим історикам вдалося майже в найдрібніших подробицях вивчити та  відтворити весь хід подій тих далеких страшних років і знайти вичерпні відповіді на всі питання, пов’язані з цими  жахливими сторінками історії. Але для простих людей - тружеників, патріотів, пересічних громадян  залишається незрозумілим, хвилює питання,чому за благополуччя, права, широкі можливості одних людей, об’єднаних якоюсь ідеєю й, навіть, примхами, забаганками, – обов’язково повинні розплачуватися своїм здоров’ям, скаліченими долями, перспективами,
добробутом, й, навіть життям, інші люди, ставати жертвами нелюдів ?
Всі ці питання широко висвітлюються в книгозбірнях Каланчацької централізованої бібліотечної системи шляхом організації книжкових виставок, переглядів літератури та статей з періодичних видань, проведення різноманітних масових заходів.
  До Дня Скорботи  та вшанування пам’яті жертв війни для дітей, підлітків, юнаків та дівчат, дорослих відвідувачів книгозбірень з метою гідного вшанування подвигу українського народу, його вагомого внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, турботи про живих ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, а також увічнення світлої пам’яті про загиблих Героїв, воїнів, жертв війни в книгозбірнях району увазі відвідувачів представлено книжкові виставки, тематичні полиці та перегляди «Роки війни – століття пам’яті», «Пам’ять загиблим, шана – живим !» (в центральній районній бібліотеці), «Нащадки пам’ять бережуть» (в Мирненській селищній книгозбірні), «Відлуння війни в наших серцях» (в Новопавлівській сільській бібліотеці), «В пам’ять про той незабутній день …22 червня 1941 року» (в Хорлівській філії ЦБС).    
    Користувачі книгозбірень взяли участь в масових заходах, присвячених Дню Скорботи  та вшанування пам’яті жертв війни, зокрема читачі Олександрівської бібліотеки - філії прослухали експрес – інформацію «У їхній дім прийшла війна», відвідувачі Роздольненської книгозбірні були присутні на історичній годині «Війна – це жах століть і поколінь», година пам’яті «Така близька далека віна»  відбулася для відвідувачів Новопавлівської філії, а Каланчацька селищна бібліотека провела цікавий ток – діалог «А ти зміг би повторити подвиг дідів ?» 
Підчас проведення заходів роз’яснюється необхідність активізації  патріотичного виховання, особливо молоді. Важливе місце займає утвердження спадкоємності традицій воїнів - переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни від агресії, консолідації всіх верств населення навколо ідеї захисту свободи та волі народу України.
Всі працівники центральної районної книгозбірні та районної бібліотеки для дітей разом з користувачами взяли участь в мітингу Скорботи  та вшануванню пам’яті жертв війни в Україні біля скульптурного пам’ятника загиблим воїнам-землякам в дні Великої Вітчизняної  війни.
Ми пам’ятаємо. Ми сумуємо.  А чи вдасться колись вирахувати глибину того лиха, яке принесла війна, й не тільки народу України, а й людям усієї Європи, усього світу ?
  Але чи є надія уникнути повторення подібного віроломства і насильства по відношенню до нас і наших дітей? Коли, нарешті, окремі деякі особи, діячі, керівники країн, людство - зробить належні висновки ?
Пам’ять, спогади, застереження - ми передаємо їх з вус у вуста, з покоління в покоління… Ми закріпили цю пам’ятну дату – 22 червня, вкарбували у пам’ять, як День Скорботи  та вшанування пам’яті жертв війни в наших серцях, в наших душах…  Вона - в наших національних календарях.

Ніхто не забутий! Ніщо не забуте!

  

Немає коментарів:

Дописати коментар

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *