75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 ТЕЛ.:(05530)-3-11-40 E-mail: kalanchak.biblioteka@gmail.com.
ЗАПРОШУЄМО ДО НАС В БІБЛІОТЕКУ !

27 квітня 2015 р.

Врятуй Землі життя !

   
Каланчацькі старшокласники  - в місячнику  «Чистого довкілля» 
      В рамках Всеукраїнського місячника «Чистого довкілля» та до 29 річниці Чорнобильської катастрофи  у літературно – мистецькому залі Каланчацької центральної районної бібліотеки відбулось чергове засідання читацького клубу за інтересами  «Старшокласник» по темі «Врятуй Землі життя !»
     З вступним словом до присутніх на заході звернулась керівник об’єднання, бібліотекар О.П.Качур. Ольга Пантеліївна разом з активом клубу підготували цікаву тематичну програму. Свій виступ вона почала з ознайомлення учнів з жахливими подіями та наслідками Чорнобильської трагедії.
     Учасники об’єднання пригадали страшні події, цифри, факти тієї  масштабної катастрофи ХХ століття, передивились відео – фільм  «Пропусти Чорнобиль крізь серце» та ознайомились з виставкою «Врятуй Землі життя !».  Ольга Пантеліївна порівняла масштаби  катастрофи з вибухом ядерних бомб, скинутих в 1945 році на Хіросіму та Нагасакі, розповіла користувачам книгозбірні про рівень радіації, який був зафіксований в різних країнах світу вже на наступну добу, про те, як тисячі наших співвітчизників взяли участь у ліквідації аварії на ЧАЕС, наслідки якої несли загрозу населенню багатьох країн світу, назвала прізвища наших мужніх односельців, які за покликом серця, як справжні герої, відгукнулись й поїхали гасити реактор та рятувати життя на Землі.
Юні підсумували, що Чорнобильська катастрофа – це суворий урок, нагадування про те, що не можна легковажно ставитись до навколишнього світу, бездумно й марнотратно користуватися його багатствами …
     Керівник клубу завершила розповідь про ті страшні події 29 річної давнини словами про те, що пройде не один десяток років, але аварія на ЧАЕС так і залишиться болючим питанням для нас, незагойною раною в душі й тривогою, що не минає… 
 Нехай  збережеться пам’ять про ті трагічні дні, щоб на нашій землі ніколи не повторився Чорнобиль ! Низький уклін і вічна пам’ять героям ліквідаторам Чорнобильської аварії, усім, хто врятував світ від ядерної катастрофи. Ми Пам’ятаємо …
    На заході, його учасники разом з бібліотекарем обговорили питання екологічної культури та благоустрою своєї громади особистим прикладом, про необхідність брати участь у Місячнику, Тижнях, Декадах та Днях  екології, прибирання вулиць, паркових зон, прибудинкових територій, висаджувати дерева, кущі, квіти … Й, немаловажно,  самому ніколи не смітити…
    На завершення відбувся невеличкий екологічний десант у сквері біля районного будинку культури – старшокласники разом з Ольгою Пантеліївною посадили дерево та зобов’язались постійно про нього піклуватись.
 Гарна справа !  Учні закликали всіх присутніх на заході берегти природу та примножувати її багатства.  Немає коментарів:

Дописати коментар

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *