75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 ТЕЛ.:(05530)-3-11-40 E-mail: kalanchak.biblioteka@gmail.com.
ЗАПРОШУЄМО ДО НАС В БІБЛІОТЕКУ !

23 липня 2014 р.

Моральні цінності, етичні норми, добро, толерантність – у кожну родину!


  
Спішіть  творити  добро !
     Дитинство та юність  - найважливіший і неповторний період у становленні  особистості.   Будь-яка людина, починаючи з  самих юних років, стикається з ситуаціями, коли необхідно засвоїти високі моральні якості, знати свої права і обов’язки та їх дотримуватись.
     Як всім відомо, суспільна мораль  - це система етичних норм, правил поведінки, що склалися у суспільстві на основі традиційних духовних і культурних цінностей, уявлень про добро, честь, гідність, громадський обов'язок, совість, справедливість.
     Бібліотеками Каланчацької централізованої бібліотечної системи постійно  проводиться  певна робота  щодо профілактичної роботи по захисту суспільної моралі та моральних  цінностей серед  користувачів книгозбірень та жителів громади.

      Важливу роль в організації правової освіти та морального становлення особистості зіграв  започаткований  в районі  щорічний Всеукраїнський Тиждень права та моралі.   Мета та завдання якого, розповсюдження правових знань та високоморальних якостей серед дітей та підлітків, вивчення  цих норм у доступній для них пізнавальній та ігровій формах. 
   «Що таке «закон» і що таке «мораль», „Тривоги юної пори”,  „Молодіжне  середовище та його проблеми”,  „Межу,  яку  переступити  не  можна”,    -  книжкові виставки за такими темами  оформлено  в бібліотеках системи.  До дня толерантності було оформлено книжково - ілюстративну виставку «Мистецтво жити поруч».   
       
   В районній бібліотеці для дітей підготовлено та проведено цикл різноманітних масових заходів з морально – правової  тематики.  Зокрема,  оформлена книжкова виставка та проведена година милосердя «Людина починається з добра», бесіди «Ваш кодекс ввічливості», «Кого ми вважаємо ввічливим ?», «Правила поведінки  на вулиці, в школі та вдома», а під час Години спілкування «Школа добрих вчинків» діти ознайомились з поняттями «Добро», «Моральність»,   «Зло», «Безкорисна  допомога»,  «Піклування», відповідали на запитання: «Що таке добро ?», «Кого називають добрим, чуйним ?»,  ділились враженнями від прочитаних  художніх  творів, також  проведено  бесіду - гру  «Добро спішіть творити,  діти !». Для читачів молодшого шкільного віку проведено урок гарної поведінки «Поспішаємо  творити  добро». 
      В рамках  Тижня  дитячої та юнацької книги районною дитячою бібліотекою також було проведено цикл заходів морально – правової тематики.   Зокрема,  відбулась зустріч за круглим столом  «Як не стати жертвою злочину»  з  показом відеофільму.  На який були  запрошені  головний  спеціаліст   служби  у  справах    дітей   та  працівник   кримінальної   міліції.  Діти отримали відповіді на питання  про права дітей, про моральні цінності та цінності людського життя, про поведінку в школі, вдома, громадських місцях.
      Працівники  районної бібліотеки для дітей, розуміючи, що інтернет з самого початку свого існування накопичував інформацію без обмежень, табу, цензури чи застережень і кожного разу, користуючись послугами інтернет - ресурсів, діти опиняються в неконтрольованому світі  дорослих один на один з величезною кількістю шкідливої інформації, що, безперечно, негативно впливає на розвиток внутрішнього світу та сприйняття навколишнього середовища,  зосередили увагу запобіганням всіх тих негативних явищ та небезпеці, які очікують дітей в інтернеті,  навчають їх  правильній поведінці та безпечним користуванням сучасними Інтернет - технологіями та, щоб знизити ці ризики бібліотекарі провели для учнів 7- Б класу (кл. керівник Канівець Н.М.) та учнів 6-Б класу  (кл. керівник Валуєва Н.В.) Каланчацької ЗОШ № 1 бесіду "Безпечний Інтернет - дітям!". 
Бібліотекар ознайомила присутніх з правилами поведінки в Інтернеті, про шляхи подолання проблем, якщо такі виникають у дітей, запропонувала вікторину про комп’ютер та інтернет за результатами якої, учасниками гри був вибраний «Король Інтернету»,  ним став Володимир  Мелех.
      Для учнів 6-7 класів  було проведено Правову  гру  «У країні Морально - Правових знань».  В ході цієї гри діти змогли отримати  відповіді  на такі питання:  Що таке мораль та право? Що таке моральні цінності ?  Де можна прочитати про моральні цінності ?.    Молодші школярі  подорожували "З героями казок  - по ст. Конвенції про права дитини",   познайомилися з  «Буквариком чемності» із такими розділами :  Мудрі поради Феї Доброради,  Давайте жити дружно ! Прочитайте лицарі, Прочитайте панночки!
    Творчо і відповідально до популяризації морально - правових знань долучилися і учасники дитячо - юнацького клубу „Палітра”, який працює  при  Хорлівській сільській бібліотеці – філії.   Серед учасників клубу був проведений конкурс "Мораль та право: як я їх розумію",  по закінченні оформлено виставку їх робіт та представлено на бібліотечному блозі Каланчацької ЦБС в інтернеті.
       Книгозбірні району взяли активну участь в Всеукраїнській акції «Правову освіту – населенню»  та  обласному конкурсі на кращій правовий захід «Права людини починаються з прав дитини». Проведені заходи були направлені на засвоєння прав, виховання та  утвердження моральних якостей дітей та підлітків.
 Переможцями в обласному турі стали та отримали нагороди наші книгозбірні :  Олександрівська бібліотека – філія (бібліотекар Н.С.Митковська),  Хорлівська бібліотека – філія та її клуб за інтересами «Палітра» (бібліотекар та керівник клубу  Є.С.Юдіна) та Каланчацька районна бібліотека для дітей (завідуюча С.О.Красновид).
      Читацький клуб за інтересами „Старшокласник” (керівник О.П.Качур), що працює більше тридцяти років при центральній районній бібліотеці та охоплює старшокласників Каланчацьких ЗОШ № 1 та 2, постійно  проводить уроки права та моралі для школярів 9-х – 10-х класів  „Молодь:  уроки права, уроки моралі, уроки життя", на засідання запрошуються юристи, фахівці по роботі з неповнолітніми, психологи та працівники органів юстиції,  проведено цікаве театралізоване засідання по темі  «Чи вмієш ти сказати «НІ !» шкідливим звичкам?».

       В рамках започаткованого  нового  регіонального соціального проекту «Бібліотечний  кіносалон»,   що  почав свій маршрут  по бібліотеках  Херсонщини саме з нашої Каланчацької ЦБС, в якому взяли  участь три бібліотеки  району, зокрема Каланчацька центральна,  Олександрівська та Новопавлівська, для дітей та підлітків  було продемонстровано цикл навчальних фільмів з питань моралі і права, по безпеці  життєдіяльності  та  по попередженню шкідливих звичок з послідуючим активним  обговоренням. 
     Центральна районна бібліотека, районна бібліотека для дітей, Новопавлівська, Новокиївська та Мирненська філії ЦБС надають вільний доступ до всесвітньої мережі інтернет, надають  консультації, роз’яснення та безкоштовні послуги,  використовуючи сучасні інформаційні технології. 
    У відповідності до співпраці з  Радою Міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX)  при наданні  доступу до всесвітньої мережі інтернет  всім відвідувачам  інтернет – центрів забезпечено  захист  суспільної моралі.     
     Будьмо високоморальними громадянами нашої рідної країни ! Творімо добро, проявляймо чуйність, толерантність, небайдужість, піклування, любов !


Немає коментарів:

Дописати коментар

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *