Каланчацький Тиждень молодіжної книги стартував!
Сьогодні,17 квітня в Україні стартував Тиждень молодіжної книги, зазвичай його приурочують до Всесвітнього дня книги та авторського права, який щорічно відзначається 23 квітня. Метою цього масового заходу є підвищення іміджу бібліотеки і професії бібліотекаря та популяризація читання в молодіжному середовищі. Адже незважаючи на швидкий розвиток комп’ютерних технологій книга не втрачає свого значення в пізнанні себе і оточуючого світу.
Низку цікавих заходів в рамках Тижня молодіжної книги пропонують своїм юним користувачам працівники Каланчацької центральної бібліотеки, з їх переліком можна ознайомитися на блозі Каланчацької централізованої бібліотечної системи та на сторінці бібліотеки у Facebook.
Першим з зазначеного переліку відбувся пізнавальний, естетично розвиваючий і інформативно корисний захід під назвою «Культурні столиці Європи». Він пройшов у літературно – мистецькій залі центральної бібліотеки і провела його бібліотекар, керівник Сектору мистецтв Маргарита Молдаван.
Учні 8 - А класу ОЗ Каланчацький ЗПЗСО № 1, класний керівник Барановська Вікторія Вікторівна з допитливістю слухали розповідь ведучої про історію впровадження проекту «Культурні столиці Європи». Присутні дізналися, що його запропонувала грецька актриса, міністр культури Греції Меліна Меркурі. Вона зуміла переконати в реальності втілення цієї ідеї Раду Міністрів Європейського Союзу. Ідея полягала в тому, щоб щорічно в одному з європейських міст демонструвати всі прояви сучасної європейської культури. В 1985 році Першим містом, якому надали статус Культурної столиці Європи, стали грецькі Афіни.
Організатор відео-подорожі розповіла, що у цьому році за традицією Культурними столицями визнано два міста – Пловдив (Болгарія) та Матера (Італія).
Маргарита Молдаван провела дотепні вікторини, розповіла привабливі цікавинки про країни і міста – переможці за цей почесний титул, що передбачає суттєву фінансову допомогу від Євросоюзу на проведення культурних заходів, реставраційні роботи і просування культурних цінностей Європи.
Вона розповіла про Пловдив, адже це друге за величиною місто Болгарії, розкинуте подібно Риму на семи пагорбах, одне з найдавніших в Європі, пам'ятник античної культури. Місто демонструє залишки давньоримської архітектури: амфітеатр, стадіон, терми, базиліки, фортеці. Про часи середньовіччя нагадують годинникова башта, лазні, мечеті, громадcькі забудови.
Далі пішла розповідь про друге місто. Матера вражає стародавніми печерними поселеннями, які є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Ведуча зазначила, що історики називають Матеру найдавнішим містом світу після Алеппо в Сирії і Єрихона на Західному березі річки Йордан – її історії близько 8 тис. років. Найцікавіше в Матері – печери в історичному центрі.
Учасники заходу дізналися, що ще в середині 50 – их років Матеру називали «ганьбою Італії» за відсутність елементарних зручностей і антисанітарію, сьогодні – це загальносвітова туристична мекка.
Увазі школярів було запропоновано переглянути відео-подорожі захоплюючими культурно – туристичними стежками старої Європи. Споглядання мальовничих природних ландшафтів, подорожі замками, костьолами, палацами, печерами, музеями, що поєднали цілий спектр європейських стилів архітектури, дослідження незнаних сторінок історії , фантастичне переміщення у часі і просторі, найцікавіша візуальна інформація все це стало можливим завдячуючи віртуальному туризму.
Ведуча заходу зазначила, що з 1985 року понад 50 міст побували Культурними столицями Європи і так хочеться, щоб міста нашої рідної України, які мають так багато маловідомих європейцям історичних і культурних пам’яток теж долучилися до кола міст з таким почесним і поважним статусом …
Школярі розходилися схвильованими, наповненими приємних вражень від побаченого та почутого, неповторних емоцій від цікавих віртуальних подорожей світом, відвідин культурних столиць Європи.
А наш Тиждень молодіжної книги крокує далі …
Немає коментарів:
Дописати коментар