75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 ТЕЛ.:(05530)-3-11-40 E-mail:kalanchak.biblioteka@gmail.com
Бережіть себе та своє здоров'я. Мийте руки, тримайтесь на безпечній відстані від інших і перевіряйте ресурси з рекомендаціями на час пандемії COVID - 19.

15 лютого 2022 р.

Свято кохання в клубі «Спілкуймось!»

    

    У народі кажуть:  «Лютий лютує бо весноньку чує», а в Каланчаці  цьогорічний лютий лагідний і щедрий на сонячне тепло, насичену бірюзу небес і ранні першоцвіти.   

  В такий по-весняному привітний день в літературно-мистецькій залі Каланчацької центральної бібліотеки зібралося на своє чергове засідання бібліотечне об’єднання людей поважного віку за інтересами «Спілкуймось!».
   Керівник клубу Тетяна Петруненко позиціонувала  зустріч як свято кохання «Покровитель закоханих святий Валентин», але насправді зустріч вийшла далеко за межі Дня закоханих.  
Ведуча заходу, активна учасниця клубу Любов Степко розпочала  з загальної інформації про останній місяць зими. Лютий – єдиний місяць, що налічує 28 днів у звичайні роки і 29 – у високосні. Назва походить від давнього праславянського слова, яке означало «суворий, холодний, злий, жорстокий», що зумовлено  характерними для цього періоду морозами та завірюхами.
 
У цьому році лютий розпочався Китайським  Новим роком – Чунь цзе, що значить Свято весни, цей день для китайців є самим головним святом, його відзначають вже більше двох тисяч років. Воно приходиться на перший новий місяць першого місяця року, між 12 січня і 19 лютого.
  З введенням григоріанського календаря це свято почали називати «святом весни», щоб відділити його від Нового року за західним стилем.
  
2 лютого – День бабака. Особливо це свято люблять у США та Канаді, але українці теж не залишаються осторонь. Люди спостерігають за симпатичною тваринкою та її поведінкою і намагаються зрозуміти з її дій, чи скоро настане весна.
 День бабака популярний у всьому світі, тепер у багатьох країнах є свої бабаки-провісники. До речі, наш український бабак Тимко теж роками дає свій прогноз. 
  Присутні мали нагоду подивитися відео, на якому як кумедне звірятко намагається виправдати людські сподівання.
  Існує  версія про те, що західні християни відзначали Стрітення Господнє за григоріанським календарем 2 лютого. Цей день за багатьма народними прикметами вважався показовим – можна було зрозуміти, якою буде погода найближчим часом. Нині велике свято Стрітення Господнього ми відзначаємо 15 лютого – це  важливе християнське свято, яке символізує зустріч Бога з людством. У цей день Діва Марія і Йосиф прийшли з немовлям Ісусом в храм, щоб принести Богу подяку за первістка. Окрім того для слов'ян цей день символізував  зустріч зими і весни. 
     
    На Стрітення проводили ворожіння
, святили  воду і свічки. Вважалося, що ці свічки мають  лікувальную силу. Їх використовували у різних обрядах та  освячували дім. 
   За пропозицією керівника об’єднання Тетяни Петруненко в залі  запалили захисні  свічечки щоб відігнати зло і освітити шлях добру.
   Ведуча заходу продовжила: «Шановні друзі! А завтра 15 лютого в Україні відзначатимуть День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річницю виводу військ з Афганістану». Учасники засідання разом згадали земляків, що несли військову службу за межами держави, побажали здоров’я і добробуту живим і схилили голови  в пам'ять про загиблих.
  Учасники засідання згадали й інші святкові дні лютого. Зокрема,  21 лютого – Міжнародний день рідної мови – свято, засноване ЮНЕСКО в 1999 році. Головна мета цього дня – підтримати самобутність та важливість кожної мови та її важливість для народу. Недарма кажуть, що після відмови від рідної мови нація вмирає, адже мова містить історію та культуру держави. В Україні День рідної мови щорічно відзначають з 2000 року.
   А ще ведуча нагадала учасникам свята про чудове свято Масляну. Адже  завершує святковий лютневий променад Масляна, яка розпочинається 28 лютого. Це слов'янське народне свято, присвячене проводам зими і зустрічі весни. Ведуча нагадала одноклубникам, що відзначається торжество цілих сім днів. Масляний тиждень починається з понеділка і закінчується спаленням опудала. Під час святкувань запрошують додому рідних, готують млинці з різними начинками і готуються до посту. Учасники засідання залюбки взяли участь у тематичній вікторині, послухали  запальну  святкову пісню і переглянули  презентацію – фотоспомин про минулорічне святкування Масляної на головній площі Каланчака.
    Любов Степко звернулася до присутніх, що вже час повернутися до сьогоднішнього дня і свята всіх закоханих. День Святого Валентина святкується вже не перше століття й має дуже романтичну історію походження, існує декілька легенд щодо «винуватця свята». Ним вважається християнський священик Валентин, котрий жив у III ст. в місті Терні, що розташоване в італійській провінції Умбрія. Одну  з найпопулярніших легенд й переповіла чарівна ведуча святкового дійства пані Любов Степко.
 
  Музика, свічки, відеогумористичні сценки та частування сприяли гарному настрою і цікавому спілкуванню.
  На прощання керівник клубу Тетяна Петруненко і ведуча Любов Степко побажали всім найщиріших  почуттів, романтичного настрою, безліч приємних вражень та яскравих емоцій.
   Любові всім!


Немає коментарів:

Дописати коментар

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *