75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 ТЕЛ.:(05530)-3-11-40 E-mail:kalanchak.biblioteka@gmail.com
ЗАПРОШУЄМО ДО НАС В БІБЛІОТЕКУ !

6 грудня 2013 р.

Вчитись, переймати досвід кращих !

                      
      Наші  бібліотекарі  - завжди в  пошуку !
       Останній в поточному році семінар – навчання  працівників сільських та селищних бібліотек – філій  днями відбувся в центральній районній бібліотеці і був присвячений темі обслуговування пріоритетних категорій користувачів в бібліотеках району. 
      
Семінар відкрила директор бібліотечної системи  Н.В. Федкевич, в своєму виступі вона зупинилась на  важливих поточних моментах роботи книгозбірень  району, зокрема на заходах по відзначенню  200-річчя з Дня народження Т.Г.Шевченка, 70-річниці утворення Херсонської області та звільнення Херсонщини від фашистських загарбників.  Надія Василівна  також зупинилась на питаннях роботи бібліотек в зимовий період, обслуговуванні деяких категорій користувачів  за місцем проживання та інших напрямках роботи.  Вона зосередила увагу бібліотекарів на питаннях підготовки до звітності та плануванні роботи на наступний рік.
       Щодо тематики семінару директор бібліотечної системи поставила головне завдання – перетворити книгозбірні в центри місцевої громади, потрібні, популярні, авторитетні, гостинні світлиці, в яких зручно, затишно, комфортно, цікаво, невимушена атмосфера, простір допомоги щодо вирішення всіх поточних проблем, місце, де хочеться знаходитись увесь вільний час, простір для  фантазії та  спілкування, творчості та відпочинку, чудова розважальна програм  і шляхах реалізації цієї задачі.

     На семінарі виступила заступник директора по роботі з дітьми С.О.Красновид. Вона ознайомила семінаристів з новими акціями та  конкурсами, що чекають на  дітей та підлітків, зацікавила колег з філій провести відповідну роботу по залученню  юних користувачів до участі в них.
     З  результатами аналізу по створенню бази даних, включаючи всі населенні пункти району, з рекомендаціями, порадами та зауваженнями щодо  обслуговування людей з особливими потребами в бібліотеці та за місцем їх проживання, лікування, інших місць перебування виступила бібліотекар О.П.Качур.  Вона зупинилась на окремих прикладах обслуговування людей з особливими потребами працівниками центральної районної бібліотеки, адже всі бібліотекарі закріплені за ними й обслуговують по п’ять – десять чоловік в мікрорайоні чи вулиці свого проживання чи по шляху свого пересування  до бібліотеки. Ольга Пантеліївна розповіла семінаристам  про цікаві випадки з відвідування, запити, спілкування, про подяки цих людей. 
Вона, як відповідальна за цей напрямок роботи в центральній районній бібліотеці, пообіцяла постійно координувати, надавати необхідні консультації, поради, допомагати сільським громадам району.


       А бібліотекар Олена Гриценко  представила учасникам семінару цікаву  слайдову презентацію «Каланчацька бібліотека йде в люди», адже в реалізації цієї акції приймала сама участь разом з колегами Наталією Яковлєвою та Валентиною Бабічевою. Олена Олександрівна розповіла, як вони прихопивши валізи з цікавими книжками пішли "В люди" вулицями селища – за місцем знаходження майбутніх потенційних користувачів,  про відвідини ринку, крамниць, аптек, банківських та державних установ, салонів краси, міліції, центрального парку, автостанції, таксопарку тощо. Запропонувала колегам з сільських книгозбірень  наслідувати такі цікаві акції, які приносять гарні результати.

 Далі методист бібліотечної системи В.Л.Бабічева запропонувала присутнім бібліолоцію цікавих бібліотечних заходів «А у нас в бібліотеці», відбулись презентаційні виступи всіх бібліотекарів філій, це біли монологи та діалоги, презентації, міні – проекти, розповіді…
     По закінченню семінару його учасники отримали цікаві роздруківки, рекомендації до планування, заходи,  сценарії, звернення до користувачів з нагоди свят, календарі знаменних та пам’ятних дат на 2014 рік, підготовлені Валентиною Андріївною.

     Семінар видався цікавим та корисним, учасники щиро дякували методисту В.А.Бабічевій за гарне та продумане навчання колег, теплу та дружню атмосферу спілкування та обміну досвідом.Немає коментарів:

Дописати коментар

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *