75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 ТЕЛ.:(05530)-3-11-40 E-mail:kalanchak.biblioteka@gmail.com
ЗАПРОШУЄМО ДО НАС В БІБЛІОТЕКУ !

1 червня 2011 р.

Народна пісня - диво-дивне !

Яку владну силу таїть в собі народна пісня ! Минають віки, змінюються суспільні устрої, на зміну одним поколінням приходять інші – у кожного свої смаки, свої уподобання. А народна пісня залишається.

Народна пісня – голос невсипущий
Душі людської – вічне відкриття,
Вона ніколи, як і хліб насущний
Не вийде з всюдисущого життя.

В бібліотечному клубі за інтересами „Спілкуймось !” - „Свято народної пісні”. Так склалось, підібралось, що більшість учасників об’єднання дуже люблять пісні, тому травневе засідання було присвячене саме українським народним пісням. Адже найкращі народні пісні - духовна та моральна скарбниця творчості та багатого мистецтва нашої землі.
Прослуховуючи, вивчаючи та аналізуючи народні пісні маємо змогу дізнатись біографію народу, його життя та існування протягом багатьох віків.

Велика кількість різноманітних ритуалів, традицій і обрядів присвячених релігійним, жниварським, весільним святам, змальована саме в піснях. Багата та творча українська душа, завжди була сповнена любові та поваги до власного народу, землі, родини.
Пісні являються свідченням високих ідейних та моральних ідеалів, та свідчать про мистецьку глибину філософського мислення, що поєдналось з пісенністю та вилилось в унікальне творче явище.

Слава і популярність найкращих народних пісень була відома далеко за межами України та слов’янських територій.
Митці зі світовими іменами, генії та майстри найвищого класу, використовували пісенність в своїх творах. Їх захоплювала неповторна та витончена мелодійність пісень і розмаїття жанрів.
Глибока сюжетність та ідейність творів дивувала не лише своєю інформативністю, а надто тим, що кожна пісня була написана та лунала від чистого серця. Любий, хто почув народну пісню, неодмінно відчує ту атмосферу, про яку йде мова в пісні, а також назавжди залишиться полоненим красою та колоритністю пісень.
Святкування важливих родинних, релігійних або суспільних свят не обходилось без пісень.

Вмінню співати навчали з малечку, адже через пісню водночас і виховували повагу до народних традицій, рідної землі, батьків, родичів тощо.
За багатовікову історію існування наша земля зазнала величезної кількості змін, реорганізацій, революцій...
Але життя, побут, всі події та відповідні переживання, емоції та почуття відобразились безпосередньо в найкращих народних піснях.
На святі учасники бібліотечного клубу ознайомились з легендами про те, чому український народ співучий, притчами, як народжувались пісні, взяли участь в конкурсах „з якої це пісні?” та „Хто кого переспіває” (пісні виконувались по черзі)

І невмируща пісня понад часом лине
І тільки пісня... – пам’яті ясна –
Народу нашого свічадо спадкоємне
Крізь тьму віків горить і не згаса.

Матеріали до сценарію Свята народної пісні були підібрані з фонду бібліотеки та інформації з всесвітньої мережі інтернет, завдячуючи програмі „Бібліоміст” Ради Міжнародних наукових досліджень та винаходів (IREX), в рамках якої працюють бібліотеки Каланчацька ЦБС.

1 коментар:

 1. Народна пісня - диво-дивне,
  із звідусіль лунають почуття,
  щось не сказанне,щось таке таємне,
  ніби бурлить в моїй душі наше життя...

  Надзвичайно сподобався Ваш блог, нехай процвітають традиції,обряди та культурні вподобання нашої нації,адже саме це робить нас українцями.

  ВідповістиВидалити

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *