75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 ТЕЛ.:(05530)-3-11-40 E-mail:kalanchak.biblioteka@gmail.com
Бережіть себе та своє здоров'я. Мийте руки, тримайтесь на безпечній відстані від інших і перевіряйте ресурси з рекомендаціями на час пандемії COVID - 19.

30 жовтня 2009 р.

ВИСТАВКА-ПРЕЗЕНТАЦІЯ "ШЕДЕВРИ СТВОРЕНІ СТРІЧКАМИ".

Багатий талантами наш Каланчацький край. І в цьому ми постійно пересвідчуємось. В минулому році при центральній районній бібліотеці створено відділ мистецтв , який намагається згрупувати, здружити обдарованих людей, збирає, накопичує матеріали про талановитих жителів району та витвори їх рук.Постійно проводяться вис­тавки, презентації.














Днями в читальному залі центральної бібліотеки відбулась чергова презентація -виставка картин „Шедеври, створені стрічками». На Каланчацькому небосхилі засвітилася „ нова Зіронька ” Наталочка ГЮРДЖЯН і поповнила талановиту родину Каланчацького краю чудовими, незвичайними. Захоплюючими, неповторними витворами – картинами з стрічок, які вразили всіх присутніх,від яких неможливо відірвати око – милувався б, милувався б, милувався б...

Директор Каланчацької ЦБС Н.Федкевич



29 жовтня 2009 р.

" У нашій сім’ї книгу люблять усі ."



В цьому році в конкурсі на кращу читацьку сім"ю брали участь:







Сім"я ЄрухО.В. - вчителя Новопавлівської ЗОШ.

Сім"я Радіонової Людмили Петрівни -вихователя дитсадка " Сонечко ."




Сім"я Мельник, яку представляли три покоління.








Сім"ї представили свою візитну картку , ілюстрацію до своєї улюбленої книжки. Сім"ї брали участь у різноманітних літературних конкурсах. Були завдання на спритність та кмітливість. А відома героїня мультфільму Шапокляк (бібліотекар дитячої бібліотеки Гончарова В.В.) проводила різноманітні конкурси з вболівальниками , та допомагала ведучій проводити конкурс. Найбільше оплесків отримали сім"ї в театральному конкурсі.Єрух Оксана Володимирівна з донькою Оленкою майстерно показали уривок з повісті Н.-Левицького "Кайдашева сім"я". Радіонова Л.П. зі своїми донечками показали казку на новий лад, а сім"я Мельник - інсценіровку уривку твору Г.Успенського "Крокодил Гена та його друзі". В кінці свята журі визначило переможців конкурсу. Ними стала сім"я Мельник. Були вручені грамоти по номінаціях та подарунки всім учасникам конкурсу на кращу читацьку сім"ю.

Допис підготувала Красновид С.О.- завідуюча районною дитячою бібілотекою .

19 жовтня 2009 р.

«СТОРІНКАМИ МІСЦЕВИХ ВИДАНЬ» ПРЕС-МОЗАЇКА




Минуле залишило нам дуже багато таємниць, над розкриттям яких не одне століття працюють вчені. Виникають і спростовуються гіпотези, висуваються нові, а таємниця не розвіюється – вона натомість стає все принаднішою.
На сторінках газет час від часу з׳являється таємнича назва – Гіпакіріс. Що ж означає ця назва? Хто започаткував її? Відповіді на ці питання ви знайдете в статтях М. Климашівського « Що в імені твоєму ?», опублікованій в газеті «Слава праці» 28 серпня 1993 року, та Д. Безрідного « Геродотова Скіфія. Про племена, що проживали на території Каланчацького району в стародавні часи». / «Слава праці».- 1988 .- 16 січня. /
В праці Г.Рудницького «Близьке і далеке минуле. Наше селище в історичних та літературних джерелах» /«Слава праці».-1992.-28 листопада, 2 грудня/, якраз і розповідається про згаданий міст.
Заснуванню с. Каланчак передувало антифеодальне Турбаївське повстання 1789 – 1793 років. На 17 вересня 1794 року призначалося виселення непокірних турбаївців за Буг та у Таврію. Про всі ці події розповідає на своїх сторінках газета «Слава праці» в статтях:
Г. Рудницький « У Турбаях вогонь горить…» : Історичний нарис
/ «Слава праці».- 1994.- 10 вересня /
О. Трубач « Із глибини століть »: Сторінки історії / «Слава праці».-
2004 .-17 вересня /
На території Каланчацького району є місця тісно пов’язані з прізвищем Фальц-Фейн. Що це за родина? Про це ви дізнаєтесь прочитавши такі публікації:
Є. Хмара « Софія Фальц-Фейн: Погляд крізь роки»
/ «Наддніпрянська правда».- 1994.- 27 січня ./
А. Вірлич « Так загинула Софія Фальц-Фейн: З досьє журналіста»
/ « Слава праці».- 1993.- 12 червня. /
А. Яценко «Дарунок родини Фальц-Фейнів» / « Наддніпрянська
правда».- 2005.-5 серпня /
Багато подій відбулося в роки: революційні виступи 1905-1907 та 1917 років, громадянська війна, встановлення радянської влади та колективізація, грізні роки Великої Вітчизняної, відбудова країни.
Статті Б.Філіпенка «Невдоволення поширюється», «Від стихійності до організованості», «Революційні виступи селян» / «Слава праці» .- 1989. - 26 січня, 4 березня, 6 липня / розповідають про буржуазно-демократичну революцію 1905-1907 років та соціалістичну революцію 1917 року.
Багато публікацій в районці присвячено рокам Великої Вітчизняної війни. Ось деякі з них:
Л. Ковш «Чорні окупації крила» / «Слава праці».-1990.-16 січня /
К.Слідкевич «Два важких роки» / «Слава праці».-1993.-23 жовтня /
Л. Бурназа «Живі сторінки історії» / «Слава праці».-1995.-1 квітня /
Окупація завдала багато збитків країні і нашого району зокрема. Після звільнення жителі Каланчака відразу ж приступили до відновлення народного господарства. Про відбудову селища та досягнення післявоєнних п’ятирічок розповідає публікація «На звільненій від ворога землі» / «Слава праці».-1989.-14 жовтня /
В нашій прес-мозаїці ми використали лише невелику частину матеріалів. Всіх хто цікавиться цією темою і бажає детальніше ознайомитись з нею запрошуємо до нашої бібліотеки.

Бібліограф ЦБС Молдован М.



16 жовтня 2009 р.

ПРЕМ’ЄРА ВИСТАВИ «Ночь перед Рождеством или Здравствуй, Первое апреля!» за творами М. Гоголя.





Двісті років тому, 1 квітня 1809 року у Великих Сорочинцах, під наглядом місцевого лікаря у сім’ї Гоголів- Яновських народився син, якого назвали на честь святого Миколи Чудотворця і який через кілька десятиліть стане відомим письменником Миколою Васильовичем Гоголем. Не просто відомим, а унікальним колоритним творцем світового рівня, який володів блискучою веселістю і тонким почуттям гумору. Саме йому судилося сформувати національний міф про українців і розповісти світу про унікальну українську природу, багатовимірність і неповторність української культури, українських традицій та велич нашої історії.
Каланчацька районна бібліотека не могла стояти осторонь коли вся Україна і не тільки, освідчується в любові славетному письменнику і теж організувала низку заходів до 200-річчя з Дня народження Миколи Гоголя, тим більше, що 2009 рік і ЮНЕСКО і Міністерством культури і туризму України було оголошено роком Гоголя.
1 квітня у Малому залі районного Будинку культури відбулася прем’єра вистави «Ночь перед Рождеством или Здравствуй, Перове апреля!» за творами М. Гоголя. Задіяні у ній були майже всі працівники центральної та районної дитячої бібліотек. Незважаючи на відсутність досвіду до справи колектив взявся з великим ентузіастом. На кілька репетиційних тижнів бібліотекарі перетворилися на артистів і терпляче навчалися азам акторської майстерності, поринали в таїну театрального мистецтва. Допомагала у створенні вистави директор Будинку культури Ірини Чурай.. Результат був вартий затрачених зусиль і часу. Глядачі прихильно зустріли прем’єру і мабуть не скоро забудуть вибагливу і вередливу, як усі красуні Оксану ( В.Гончарова), закоханого, вразливого і винахідливого Вакулу (І. Біган), спокусливу Солоху (І. Красновська), велелюбного Дяка (А. Радіонов), сварливу Хиврю (І. Добро вольська), симпатичного шибеника Чорта (О. Гриценко) Дівчат ( В. Бабічева, С.Красновид, Н. Хребір) , які надивившись містичних серіалів задумали викликати духів.
Іскрометна, весела, а завдячуючи старанням звукооператора Будинку культури С. Овдійчука , ще і музична, інсценізація викликала захоплення, підняла настрій і нікого не залишила байдужим.
Колектив бібліотеки намагався повернути Гоголя, безкінечного, загадкового, містичного, до читача і читача до Гоголя, саме в такій, українській складовій. Дуже хотілося щоб українці XXI століття знову і знову відкривали для себе постать Миколи Гоголя, щоб романтична спрямованість, опоетизованість життя, ліризм, проникливість і любов автора до зображуваного, неминуче справляли враження на читачів захоплюючі їхню уяву.
Треба зазначити, що прем’єра вистави відбулася у рамках щойно створеного у центральній бібліотеці літературного театру. Мета театру - проведення цікавих заходів, відгук на неординарні події в літературному і культурному житті нашої країни.
16 квітня у Каланчацькій центральній бібліотеці пройде районний Фестиваль бібліотечних клубів за інтересами на ньому будуть присутні делегації Херсонської обласної бібліотеки та Чаплинської ЦБС. Після фестивалю запрошуємо всіх бажаючих на виставу «Ночь перед Рождеством или Здравствуй, Перове апреля!»
І.Добровольська керівник літературного театру

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *