19 жовтня 2009 р.
«СТОРІНКАМИ МІСЦЕВИХ ВИДАНЬ» ПРЕС-МОЗАЇКА
Минуле залишило нам дуже багато таємниць, над розкриттям яких не одне століття працюють вчені. Виникають і спростовуються гіпотези, висуваються нові, а таємниця не розвіюється – вона натомість стає все принаднішою.
На сторінках газет час від часу з׳являється таємнича назва – Гіпакіріс. Що ж означає ця назва? Хто започаткував її? Відповіді на ці питання ви знайдете в статтях М. Климашівського « Що в імені твоєму ?», опублікованій в газеті «Слава праці» 28 серпня 1993 року, та Д. Безрідного « Геродотова Скіфія. Про племена, що проживали на території Каланчацького району в стародавні часи». / «Слава праці».- 1988 .- 16 січня. /
В праці Г.Рудницького «Близьке і далеке минуле. Наше селище в історичних та літературних джерелах» /«Слава праці».-1992.-28 листопада, 2 грудня/, якраз і розповідається про згаданий міст.
Заснуванню с. Каланчак передувало антифеодальне Турбаївське повстання 1789 – 1793 років. На 17 вересня 1794 року призначалося виселення непокірних турбаївців за Буг та у Таврію. Про всі ці події розповідає на своїх сторінках газета «Слава праці» в статтях:
Г. Рудницький « У Турбаях вогонь горить…» : Історичний нарис
/ «Слава праці».- 1994.- 10 вересня /
О. Трубач « Із глибини століть »: Сторінки історії / «Слава праці».-
2004 .-17 вересня /
На території Каланчацького району є місця тісно пов’язані з прізвищем Фальц-Фейн. Що це за родина? Про це ви дізнаєтесь прочитавши такі публікації:
Є. Хмара « Софія Фальц-Фейн: Погляд крізь роки»
/ «Наддніпрянська правда».- 1994.- 27 січня ./
А. Вірлич « Так загинула Софія Фальц-Фейн: З досьє журналіста»
/ « Слава праці».- 1993.- 12 червня. /
А. Яценко «Дарунок родини Фальц-Фейнів» / « Наддніпрянська
правда».- 2005.-5 серпня /
Багато подій відбулося в роки: революційні виступи 1905-1907 та 1917 років, громадянська війна, встановлення радянської влади та колективізація, грізні роки Великої Вітчизняної, відбудова країни.
Статті Б.Філіпенка «Невдоволення поширюється», «Від стихійності до організованості», «Революційні виступи селян» / «Слава праці» .- 1989. - 26 січня, 4 березня, 6 липня / розповідають про буржуазно-демократичну революцію 1905-1907 років та соціалістичну революцію 1917 року.
Багато публікацій в районці присвячено рокам Великої Вітчизняної війни. Ось деякі з них:
Л. Ковш «Чорні окупації крила» / «Слава праці».-1990.-16 січня /
К.Слідкевич «Два важких роки» / «Слава праці».-1993.-23 жовтня /
Л. Бурназа «Живі сторінки історії» / «Слава праці».-1995.-1 квітня /
Окупація завдала багато збитків країні і нашого району зокрема. Після звільнення жителі Каланчака відразу ж приступили до відновлення народного господарства. Про відбудову селища та досягнення післявоєнних п’ятирічок розповідає публікація «На звільненій від ворога землі» / «Слава праці».-1989.-14 жовтня /
В нашій прес-мозаїці ми використали лише невелику частину матеріалів. Всіх хто цікавиться цією темою і бажає детальніше ознайомитись з нею запрошуємо до нашої бібліотеки.
Бібліограф ЦБС Молдован М.
Просмотров: .post-counter-b{
background: url(http://blogger.com.md/uploads/demo/count/3.png) no-repeat;
padding-left:20px;}
Мітки:
Сторінками місцевих видань
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар