75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 ТЕЛ.:(05530)-3-11-40 E-mail:kalanchak.biblioteka@gmail.com
Бережіть себе та своє здоров'я. Мийте руки, тримайтесь на безпечній відстані від інших і перевіряйте ресурси з рекомендаціями на час пандемії COVID - 19.

21 жовтня 2010 р.

... То пам'ять стає при свічі

Як далеко війна, а як серце болить ...
Спогади. Спогади. Спогади...
День визволення Каланчацького району від німецько-фашистських загарбників - особливе свято. Це вічне нагадування про те, якою великою ціною заплачено за перемогу, вічний спомин про жахливі події тієї війни, вічне благання миру на землі на всі віки.

В бібліотеках системи проходить цикл заходів, присвячених цим подіям, вшануванню пам'яті героїв, які полягли в боях за визволення району, ветеранам війни, які ціною неймовірних зусиль зуміли витиснити ворога з рідної землі і титанічною працею відбудували мирне життя.
Великою увагою користуються:
- Книжкові виставки: «Вони вірили у Перемогу, вони перемогли!»;
«Час схилити голову»;
„Пам’ять не знає сивини”;
- Виставка – експедиція: «Моя родина і та війна» /Фото та прес–огляд /
- Цікаво, емоційно, захоплююче пройшов тематичний вечір „Пам'ять. Вона відлунює дзвонами... ” в читальному залі центральної бібліотеки;
Тематичний вечір спогадів „Ти пройшов солдат крізь ту війну” проведено для учнів 5 – 9 класів КАланчацьких ЗОШ № 1 та № 2, тематичні полиці, перегляди літератури тва періодичних видань, бібліографічні огляди та інші заходи.
Фотовиставка "То пам'ять стає при свічі..." особливо зворушила відвідувачів, адже юні читачі знайшли на стенді фото своїх дідусів та бабусь, дорослі відвідувачі - своїх батьків, які пройшли нелегкими дорогами тієї страшної війни, брали участь в визволенні нашого району.
Мов журавлиний клин, летять роки. Все далі й далі в пам'ять відносить славна мить.Пам'ять торкається чорними крилами самого серця, будить вдячність і любов до тих, хто захистив нас, хто здобув перемогу над ненависним ворогом.
Пам'ятаймо своїх визволителів !

Директор ЦБС
Надія Федкевич.

18 жовтня 2010 р.

Буккроссинг – це цікаво !

Буккроссинг дарує книзі свободу.

Каланчацька централізована бібліотечна система започатковує новий вид послуг, це Буккроссинг, що в перекладі означає „Вільний книгообмін”. Це дуже цікаво та корисно.


Буккроссинг – це неформальний книжковий клуб. Він знищує кордони простору і часу, координально змінює ставлення людей до читання і книжок.
Ідея проекту проста - звільнити книги з особистих домашніх бібліотек від марного стояння на полицях та пилу і перетворити весь світ у „Величезну бібліотеку для всіх”.
Бібліотеки нашої системи створили „безпечні столики, перегляди, полички”, на які учасники проекту можуть „відпускати” свої особисті книжки у вільну подорож.
Цей проект абсолютно некомерційний, добровільний, всі книжки розповсюджуються безкоштовно.


Шановні друзі ! Для того, щоб взяти участь у цьому цікавому та дуже корисному проекті - зробіть три простих речі:
- принесіть книгу, яку хочете звільнити, до центральної районної бібліотеки чи дитячу книжечку - до районної бібліотеки для дітей або бібліотеки - філії;
- знайдіть собі там книгу, яка подобається;
- повторюйте це багато – багато разів, запрошуючи до участі друзів, однокласників, сусідів, колег по роботі та знайомих. І вони Вам дякуватимуть !

Ласкаво просимо в наші бібліотеки ! Перші активісти в центральній районній бібліотеці вже поприносили свої книжки в буккроссинг, а досвідчений бібліотекар Інна Красновська знайомить активну чітачку Валентину Курильову з новими надходжненями.

Беріть участь в нашому Буккроссингу !


Директор ЦБС
Надія Федкевич.

Вчимо та навчаємось !

Вчитись, вчитись, і ще раз вчитись !



Щоб бути на вістрі часу, потрібно постійно навчатись, вивчати все нове та впроваджувати в практику своєї роботи. Тому Каланчацька центральна районна бібліотека приділіє багато уваги навчанню своїх працівників. Для працівників системи постійно проводяться семінари, тренінги, акваріуми, майстер - класи, надаються консультації... Ось і днями проведено районний семінар - практикум "Інтернет - центри, як складова інформаційного потенціалу сучасної книгозбірні". В рамках семінвару розглянуто питання:
* Інформаційні технології в бібліотеках району. Програма "Бібліоміст";
* Презентація проекту програми "Бібліоміст" Ради Міжнародних наукових
досліджень та обмінів (ІREX);
* Впровадження проекту програми «Бібліоміст» в бібліотеках району.
* Участь у всесвітньовому проекті „Буккроссинг”: Рекомендації для бібліотекарів; * Клуби за інтересами – веління часу. Презентація проекту "Інтернет -чомучки";
* Презентація - представлення Новопавлівської бібліотеки-філії «Я і моя бібліотека». Лариса Шаваровська – бібліотекар Новопавлівської філії ЦБС, переможець обласного Фестивалю 2010 «Бібліотечна палітра Херсонщини»;
* "Бібліотена мозаїка". Рекомендації методиста ЦБС;
* Практичне заняття. Учасники семінару в Інтернет - центрі. Вихід бібліотекарів в Всесвітню мережу Інтернет. Спілкування з друзями по скайпу.



Семінар організовано та проведено на високому організаційному рівні методистом Валентиною Бабічевою, фахівцем з багаторічним стажем роботи.

Директор Каланчацької ЦБС
Надія Федкевич.

11 жовтня 2010 р.

БІБЛІОТЕКИ ІСТОРІЯ ЖИВА ...

В День Всеукраїнського Дня бібліотек в центральній книгозбірні справді історична подія - річниця як відкрито музейну експозицію розвитку бібліотечної справи в районі „Бібліотеки історія жива..."
Наша музейна експозиція невелика, але з впевненістю можна сказати, дуже цікава, це початок великої справи. Нам є що показати, є про що розповісти своїм нащадкам, які повинні знати історію своїх книгозбірень, адже бібліотечна справа в районі розвивалась ще в дожовтневі часи і має майже вікову історію.
Плине невблаганний час. Відходять у небуття живі свідки розвитку бібліотечної справи минулого століття. А нам залишаються лише документи, фотографії – в архівах та в самій бібліотеці.
Рівень бібліотечної роботи в нашому районі на щабель вище від вимог щодо районних бібліотек такого рівня, про що свідчать результати участі наших книгозбірень в різних обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, оглядах, акціях. Історія, гарні справи бібліотечної системи варті вивчення, визнання, пам’яті та наслідування.
За цією великою роботою стоять люди, бібліотекарі, скромної професії в великою душею, високим почуттям відповідальності, любов’ю до справи.
Саме тому готуючи експозицію, один з стендів присвячено саме цим людям, які стояли у витоків, відновлювали бібліотеку з руїн в післявоєнні часи, в період перебудови та в роки Незалежності, людей, які все своє життя віддали бібліотечній справі, для яких бібліотека стала другою домівкою, всі сили, знання, досвід, кращі роки життя віддали улюбленій роботі, не мислили себе без бібліотеки, без книги, без читачів...
В серпні 1950-го року в Каланчаку почала працювати дитяча бібліотека, відокремившись від районної. Районна дитяча бібліотека є кращою на Херсонщині, вона гордість бібліотечної справи в районі. Скільки поколінь читачів пройшло через дитячу бібліотеку, скільком поколінням прищепили вони велику любов до книги !
Значним кроком у розвитку бібліотек стала централізація. В жовтні 1979 року в єдину мережу об’єдналися районна, дитяча та сільські бібліотеки. Матеріали та документи проведення централізації широко відображені в експозиції.
Сільські бібліотеки, вогник культури на селі ! Яка цікава та різноманітна робота сільських книгозбірень. В роки радянської влади були помічниками партійних організацій, агітаторами та політінформаторами... Сьогодні це осередки культури, центри краєзнавчої роботи, гуртків, клубів за інтересами, центри спілкування...
Кожній книгозбірні відведено місце в експозиції, де містяться розповіді про роботу з дня заснування, працівників всіх часів з фотографіями та сьогодення.Окремий стенд присвячено сьогоденню, адже пишається ЦБС своїми неординарними успіхами та здобутками, завдяки активній позиції бібліотеки та окремих працівників, Каланчацька ЦБС постійно бере участь в обласних та республіканських конкурсах, оглядах, акціях : ”Поетичні паростки”, „Найкращий читач року”, „Лідер року”, „Наша бібліотека”, „Моя мала Батьківщина”, „Родинне дерево”, „Свіча пам’яті”, „Бібліоспаринги”, „Міс сільська бібліотека”, „Тут Батьківщини моєї початок” та інші. І завжди перемагає і отримує нагороди, подяки, і навіть, цінні подарунки, книги. Традиційними стали районні конкурси: Читацьких родин, ”Бібліоміс”, Тижні дитячої та юнацької книги, фестиваль бібліотечних клубів за інтересами... . І, навіть, створили свій літературний театр...
Є в експозиції цікаві експонати: ротатор для друкування каталожних карточок, нумератор книжок, чорнильниця з ручкою, рахівниця, гасова лампа..., представлені найстаріша книжка, найменша за розміром, зачитана читачами та така, що зовсім не користувалася попитом, інші цікаві матеріали. Представлено також плани та звіти 50 –х - 80 –х років минулого століття, методичні рекомендації, поради щодо роботи з читачами, які зараз є для нас дуже цікавими та такими, що викликають подив чи усмішку...
Розміщено карту району з позначками розташування книгозбірень, цікаві висловлювання про бібліотеки та книжок. ..”
Час не стоїть на місці. Нові технології упевненим кроком входять в наше життя. І бібліотека не виняток. В 2004 року Каланчацька централізована бібліотечна система єдина серед районних ЦБС Херсонщини виграла Грант Посольства США в Україні „Інтернет для публічних бібліотек LEAP- 1V. В центральній районній бібліотеці було відкрито Інтернет – Центр, який вирішив найважливіші питання : стало можливим одержання будь – якої інформації з будь – якої галузі знань з будь – якої частини земної кулі. Матеріали відкриття інтернет – центру широко представлені на експозиції. В 2010 році наша бібліотечна система знов перша серед районів Херсонщини одержала перемогу в конкурсі Міжнародної програми «Глобальні бібліотеки» благодійного фонду Білла та Мелінди Гейтс по програмі „Бібліоміст”, організувала урочисте відкриття в п’яти книгозбірнях та розпочала впровадження проекту.
У бібліотеки багато друзів. Пишається бібліотека своїми активістами. Ми їм завжди раді, а найактивніші читачі занесені в книгу пошани серед них: Голощепова Інна Олексіївна, Кравченко Марія Макарівна, Чурай Ліда Олексіївна, Петренко Євгенія Павлівна, Кручаненко Ніна Миколаївна, Мезенцева Лариса Андріївна, Шендрик В’ячеслав Олексійович та багато, багато, багато інших. В бібліотеках району широкий актив читачів, багато помічників, спонсорів, багато земляків взяло участь в акції „Подаруй бібліотеці книгу !” , їх прізвища представлено в експозиції.
Бібліотеки району весь час намагаються працювати з різними категоріями користувачів. Читачів за інтересами об’єднали клуби «Старшокласник», «Спілкуймось», «Дивослово», „Чомучка”, Клуб цікавих зустрічей”, „Альтаїр”, „Барвінчата”, „Веселка”, „Дзвіночок”, „Бджілка”, „Натхнення”, „Пролісок”, „Палітра”....
Бібліотека живе, працює і творить свою історію – історію сьогодення. Яка з роками також увійде до експозиції, і про цю історію вже наші діти будуть розповідати онукам і правнукам, майбутнім читачам та їх дітям...
Велику роботу по збору матеріалів, оформленню, багато зусиль по проведенню презентації приклала організатор музейної експозиції Маргарита Молдован бібліограф центральної бібліотеки.

Директор ЦБС
Надія Федкевич.

8 жовтня 2010 р.

НІ ДНЯ БЕЗ КНИГИ !

Щороку до Всеукраїнського дня бібліотек в книгозбірнях системи проводиться цикл заходів по вшановуванню кращих читачів, визначення Лідера року, конкурси читацьких родин, „Міс Сільська бібліотека” та інші. Одним із заходів цього року був День КНИГИ ТА ЧИТАЧА. А почався День саме з Книги, адже вона є великим творінням людства. Це диво завжди під рукою, вона, як відданий товариш готова в будь яку хвилину прийти на допомогу, навчити, порадити, підбадьорити, розповісти... Кращий читач року - Євгенія Петренко ! Виставка – реклама „В чарівному світі книг” і є доказ, що книги потрібні всім, вони розширюють наш кругозір, вчать нас мислити, образно висловлювати свої думки. Саме читання книг розвиває наш розум і серце. І як сказав Марк Ціцерон: „Дім, у якому немає книжок, схожий на тіло без душі”.
Далі відбувся Бенефіс читача „Моє хобі книга і це моє життя”. Ми раді були представити людину, яка багато десятиліть є вірним читачем, помічником і просто вірним другом бібліотеки. Це - Петренко Євгенія Павлівна. Наша активна читачка має дуже багато захоплень: подорожі, різноманітні мистецькі витвори, квіти, театр і звичайно читання книг - особливо вірші Сергія Єсеніна. Євгенія Павлівна не тільки сама приходить до бібліотеки, а й заохочує своїх рідних та друзів, її ім’я занесено в Книгу Пошани кращих читачів Каланчацької ЦБС. Саме для пані Євгенії звучала музична композиція у виконання колективу „Осіннє золото”, звісно, як кращого читача і активну учасницю клубу „Спілкуймось”, вона була нагороджена Почесною грамотою Каланчацької ЦБС. Звучало безліч теплих привітань від рідних, читачів і звісно від її онучечки Анюти Косенко, учениці 8 класу, яка привела її ще маленьку до бібліотеки та прищепила любов до читання, вона присвятила бабусі гарні вірші, які пише сама.
Продовженням свята стала виставка – презентація „Вишиті мрії” Маргарити Молдован.
Двері нашої бібліотеки завжди гостинно відчинені для читачів. Так читаймо завжди. І нехай не буде в нас жодного дня без прочитаної хоча б однієї сторінки. Тоді всі ми будемо освіченими, вихованими, добрими людьми. А ще щасливими! Так, людина, що любить читати – щаслива Людина !

Завідуюча відділом обслуговування
Олена Гриценко.

СВІТ ПОЧИНАЄТЬСЯ З КРАСИ ...

Світ починається з краси …
Нехай вона й продовжить світ ! Чарівний світ мистецтва…
Справжнє мистецтво неможливо розкласти по полицях.
Справжнє мистецтво це спалах душі і долі, це всеперемагаюча весна світу.
В центральній бібліотеці більше трьох років тому створено відділ мистецтв. За цей и період відділ накопичив багато цікавого, надав можливість творчим людям проявити себе, показати свій талант, можливість самовдосконалення, навчання, обмін досвідом.... Відділ створює прекрасні умови користування книгами, нотними виданнями, енциклопедіями та довідниками, альбомами з картинами художників та скульпторів, друковану продукцію про історію архітектури, декоративно-прикладного мистецтва та ін. І звісно цим залучаємо наших відвідувачів до культурної спадщини. Для них у затишному відділі мистецтв відбуваються цікаві зустрічі: виставки - презентації творчості окремих митців, музичні години, виставки – вернісажі, експозиції художників та майстрів народної творчості, тематичні бесіди та вечори – зустрічі з творчими людьми краю...
Кожен бажаючий має змогу ознайомитись з виставками матеріалів присвячених ювілейним датам видатних митців, а також взяти участь в експозиції власних творів мистецтва: вишивка, різьблення, ліплення, а також колекції монет, альбомів та інші види мистецтва. Під час таких зустрічей обговорюються надбання та проблеми, а також надаються поради від досвідчених майстрів, які до речі, приїздять до нас на заходи.
Новою та пріоритетною формою роботи з користувачами є проведення віртуальних подорожей в Інтернет-центрі нашої бібліотеки. Сучасна молодь також має змогу дізнатись про різні неформальні рухи тобто про молодіжну субкультуру, а це – репери та хіп-хопери, готи, панки, емо та рокери. І кожен з цих рухів має свою культуру, мову, символіку, традиції. Днями в відділі мистецтв експонувались вишиванки Маргарити Молдован, бібліографа бібліотеки.Можливо талант майстра – це гени, а ще й скарбниця найцінніших родинних традицій, вміння їх берегти й бажання своїми витворами дарувати радість людям. Саме таку радість подарувала нашим читачам Маргарита Молдован, представивши витвори мистецтва на виставці – презентації „Вишиті мрії”. Маргарита Миколаївна за фахом педагог-філолог, але вже багато років є працівником центральної бібліотеки. Саме в бібліотеці вона почала відкривати свої таланти. Перша її нагорода за прекрасні вишиванки була грамота як учаснику обласної виставки народних ремесел „Каховський ярмарок”, а в цьому році Маргарита Миколаївна була нагороджена дипломом за участь у виставці на честь 216 річниці заснування селища Каланчак грамотою та подарунком селищного Голови.
Тож, якщо ви наділені невичерпною фантазію, чародійним доторком до всього, що відкрила нам Матінка - Природа, а може ви просто мрієте реалізувати власні творчі фантазії ?
Ласкаво просимо до нас – у відділ мистецтв, у світ пізнавального, а головне – цікавого дозвілля!

Завідуюча відділом обслуговування
Олена Гриценко.

7 жовтня 2010 р.

Бібліотекар з нашої Новопавлівки - гордість Херсонщини !

Лариса Миколаївна Шаваровська - гордість Каланчацької ЦБС, а тепер й всієї Херслонщини !
Бібліотекар Новопавлівської бібліотеки - філії – переможець в обласному фестивалі сільських бібліотек "Бібліотечна палітра Херсонщини". В 2007 році - віце - бібліоміс "Сільська бібліотека" в Херсонській області.
Вона професіонал вищої кваліфікації, закінчила Київський державний інститут культури ім. О.Є.Корнійчука з відзнакою, людина з великої літери, душа, ентузіаст бібліотечної справи.
Дуже авторитетна людина в селі, не один масовий захід в сільській громаді не проводиться без її участі, сценарію, безпосередньої допомоги.
Книгозбірня не тільки активний учасник, а часто й переможець районних, обласних та всеукраїнських оглядів, конкурсів, акцій. Дуже гарно вишиває,пече торти, сервірує святкові столи, за велику працю має багато нагород.

"БІБЛІОМІСТ" - В НОВОКИЇВЦІ !

Новокиївська сільська бібліотека - філія п'ятою книгозбірнею в районі розпочинає впровадження проекту "Бібліоміст" та третьою в Україні по програмі "Експерементальні системи".
Завдячуючи сільському Голові Олені Пилипівні Нещасній свято Інтернету відбувається в новому відремонтованому приміщенні сільської бібліотеки.
На урочистості з нагоди свята Інтернету в сільську книгозбірню прибули та виступили з теплими привітаннями поважні гості: заступник голови райдержадміністрації С.Б.Пацай, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації І.М.Лапенко, представник Агенства США з міжнародного розвитку Петро Лузік, регіональний представник програми "Бібліоміст" Людмила Ямщикова, директор Каланчацької ЦБС, депутат районної ради, автор та керівник проекту Надія Федкевич, редактор районної газети "Слава праці" Галина Єрмішко, колеги з районних бібліотек...
Святково прикрашена площа біля бібліотеки, "заквітли" навіть ялинки, "злетілись" на них гарні пташки, квітучі літні соняшники створили святкові алеї, а жіночий вокальний ансамбль "Горлиця" співає українських писень, за давнім українським звичаєм почесних гостей урочисто зустрічають дівчата (бібліотекарі) в українських вишиванках хлібом - сіллю. В театралізованому святі взяли участь місцеві аматори сцени, юні читачі бібліотеки, широкий актив користувачів.
В рамках програми "Бібліоміст" швидкісний Інтернет в Новокиївці підключено і у допоміжну школу - інтернат.
Перші відвідувачі бібліотеки вже не тільки безкоштовно отримують потрібну інформацію з всесвітньої мережі Інтернет, користуються бежмежними можливостями, використовуючи різноманітні види послуг, а й приємно вражені спілкуванням в скайпі.

Директор Каланчацької ЦБС
Надія Федкевич.

6 жовтня 2010 р.

„Бібліоміст” - об'єднує серця жителів району з усім світом !

Днями відбулась Презентація проекту „Бібліоміст” в нашому районі і урочисте свято Інтернету на базі центральної, районної бібліотеки для дітей, Мирненської селищної, Новопавлівської та Новокиївської сільських бібліотек – філій.
Завдячуючи програмі „Бібліоміст” невпізнанно змінилось життя в селах нашого району, п’ять книгозбірень вже безкоштовно надають доступ користувачам до світових інформаційних ресурсів і допомагають орієнтуватися в них. В центральній районній бібліотеці відбулась Презентація проекту програми “Бібліоміст” за сприяння Ради міжнародних наукових винаходів та обмінів (IREX) в бібліотеках нашої системи.
В районній дитячій книгозбірні:

23 вересня 2010 року районна дитяча бібліотека святкувала два свята: ювілей дитячої бібліотеки та відкриття Інтернету. Святково прикрашена площа біля бібліотеки, лунає музика, на святі - почесні гості: регіональний представник програми „Бібліоміст” пані Людмила Ямщикова, голова райдержадміністрації Шептура М.А., голова райради Котелевич М.М., секретар селищної ради Харченко О.Ф. начальник відділу культури і туризму Лапенко І.М., заступник директора обласної дитячої бібліотеки П опова Н.Ф., зав.відділом бібліотечного прогнозування та інновацій Бондаренко Д.Г, директор Каланчацької ЦБС Н.В.Федкевич - автор та керівник проекту, директор Білозерської ЦБС Л.Л.Шишкіна – переможець конкурсу „Бібліоміст” Пілот 2, представники всіх шкіл, ДЮЦ, дитячих садочків, підприємці, меценати, багато – багато читачів, дорослих та дітей.
Хлібосольством і гостинністю
Знаменитий наш Каланчацький край
Для гостей дорогих і пісні українські,
І запашний наш святковий коровай
Святковий коровай було вручено куратору програми „Бібліоміст” в Херсонській області пані Людмилі Ямщиковій Ювілей, свято – то завжди вітання, подарунки, сюрпризи.
Від імені кращої читацької родини бібліотекарі приймали вітання від сім’ї Стародуб Т.І. разом з наймолодшими читачами дитячої бібліотеки Олександром та Андрійком, вітання дитячого садка „Казка”.
Теплі слова ведучими – Ольгою Гавран та Євгеном Дубляк були сказані про ветерана дитячої бібліотеки Лебідь Л.Д, яка присвятила бібліотечній справі все своє життя, про неї можна сказати: Для неї книга світло дня,
Для неї книга – зорі ночі ...
Її сім’я, її рідня,
Її розум, серце й очі...

Скільки дитячих сердець пересіялось через її руки і душа, скільки широких шляхів відкрила вона для найменших, скільки збережено нею книг – скарбів мудрості. Вона переступивши поріг дитячої бібліотеки пропрацювала в ній майже 40 років. Квіти, подарунки, слова вдячності приймала ветеран бібліотечної справи. Кульмінаційним моментом свята було перерізавання святкової стрічки – куратором програми „Бібліоміст” Ямщикової Л. та головою райдержадміністрації Шептурою М.М

Гості свята ознайомились з цікавою програмою скайп (SKYPE), яка дозволяє спілкуватись через мережу Інтернет зі своїми однолітками, друзями, рідними з будь-якої частини земної кулі. Сюрпризом для читачів було спілкування в програмі скайп через мережу Інтернет з херсонською письменницею Ніжеголенко Валентиною Михайлівною та юними користувачами Херсонської обласної бібліотеки. Діти під час спілкування не тільки чули голос, а й бачили саму письменницю, задавали питання: коли вийшла перша збірка, звідки черпаєте теми для свої творів, які творчі плани на майбутнє та інші. Після спілкування автор передала Каланчацьким читачам свою збірку творів.
Юні користувачі пишаються своєю бібліотекою !

Директор ЦБС
Надія Федкевич.

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *