75800 Україна Херсонська обл. смт Каланчак вул.Чорноморська,7 ТЕЛ.:(05530)-3-11-40 E-mail:kalanchak.biblioteka@gmail.com
Бережіть себе та своє здоров'я. Мийте руки, тримайтесь на безпечній відстані від інших і перевіряйте ресурси з рекомендаціями на час пандемії COVID - 19.

22 лютого 2022 р.

Консультативні пункти з питань цивільного захисту – в бібліотеках

 

      В центральній та у всіх 11-ти сільських бібліотеках-філіях Каланчацької централізованої бібліотечної системи створюються на громадських засадах консультаційні пункти цивільного захисту непрацюючого населення Каланчацької ОТГ.      Консультаційний пункт є осередком інформаційно-просвітницької роботи та просування  знань серед непрацюючого населення з питань захисту та дій у надзвичайних ситуаціях, який забезпечує навчання населення діям в умовах надзвичайних ситуацій.
     Консультаційні пункти з питань цивільного захисту в нашій громаді утворюються на виконання розпорядження Каланчацького селищного голови  від 03.02.2022 року № 13.
    Наші консультативні пункти охоплюватимуть непрацююче населення всієї каланчацької громади, кожний консультативний пункт консультуватиме мешканців свого села чи сіл, які входять до старостинського округу. До діяльності пунктів залучатимуться консультанти-фахівці різних напрямів:  з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, медицини, пожежної безпеки, охорони праці тощо, вони залучатимуться до роботи консультаційного пункту на громадських засадах.
     Налагоджена взаємодія з сектором надзвичайних ситуацій, охорони праці та навколишнього середовища, цивільного захисту населення і територій, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами         Каланчацької селищної ради та з навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області.
   Вже складено плани роботи консультаційних пунктів та графіки проведення консультацій.
    Але, поки що, консультаційні пункти не забезпечені необхідним майном, літературою, навчальними посібниками та технічними засобами, без яких консультативний пункт виконувати свої функції не зможе.
     Працівники бібліотек – керівники консультативних пунктів з цивільного захисту на громадських засадах пройшли 3-х денне навчання, організоване навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області.
    Головними завданнями консультаційного пункту є: консультації непрацюючого населення з питань захисту та дій у надзвичайних ситуаціях,  інформування населення про методи реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій, забезпечення умов для оволодіння громадянами навичками користування найбільш поширеними засобами захисту і надання першої само- та взаємодопомоги,  сприяння розвитку громадянської свідомості щодо особистої та колективної безпеки в умовах надзвичайних ситуацій.
     Відповідно до завдань консультаційний пункт забезпечує доведення до непрацюючого населення громади правил та рекомендацій щодо дій в умовах надзвичайних ситуацій, застосування засобів індивідуального та колективного захисту, надання першої медичної само- та взаємодопомоги постраждалим, дотримання особистої та колективної безпечної життєдіяльності, а також створення умов для самостійного вивчення населенням матеріалів навчальних посібників, пам’яток, іншого друкованого навчально-інформаційного матеріалу. 
     Кожний відвідувач пункту матиме можливість отримати конкретну та вичерпну інформацію про ймовірні надзвичайні ситуації, місця укриття та маршрути проходу до них, про адреси пунктів видачі засобів індивідуального захисту, порядок евакуації тощо.
      Навчання населення здійснюватиметься шляхом проведення консультацій з питань цивільного захисту та дій в умовах ймовірних надзвичайних ситуацій,
проведення інформаційних заходів (бесід, лекцій, «круглих столів», годин повідомлень), вивчення пам’яток, листівок і посібників, самостійного вивчення населенням правил поведінки та дій в умовах надзвичайних ситуацій, проведення представницьких заходів (змагань, тематичних зустрічей з фахівцями цивільного захисту тощо).
     Консультаційні пункти використовуватимуть для доведення до громадян конкретних повідомлень за попереджувальним сигналом "Увага всім!", при проведенні заходів евакуації, укритті в найпростіших захисних спорудах і видачі засобів індивідуального захисту тощо.
    По мірі забезпечення всім необхідним для діяльності консультативні пункти розпочнуть свою роботу.
    Шановні односельці! Слідкуйте за оголошеннями про відкриття пунктів!


Немає коментарів:

Дописати коментар

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *